Nigerijský expres Anih se dohodl s majitelem Příbrami na předčasném konci a vrátí se zpět do rodné vlasti

Nigerijský expres Anih se dohodl s majitelem Příbrami na předčasném konci a vrátí se zpět do rodné vlasti

Druholigová Příbram se nečekaně rozloučila se čtyřiadvacetiletým ofenzivním rychlíkem z Nigérie Emmanuelem Anihem, jenž naskakoval v první polovině sezony zejména jako střídající žolík.

Ten působil u řeky Litavky od roku 2022 a za tu dobu stihl absolvovat ve druhé nejvyšší soutěži 37 zápasů, v nichž zaznamenal tři branky.

Ve své premiérové příbramské sezoně 2022/2023 naskočil do hry čtyřiadvacetkrát, v první polovině tohoto ročníku šel do akce třináctkrát, s tím, že mezi jedenácti vyvolenými ale figurovalo jeho jméno pouze dvakrát.

Další vystoupení v příbramském trikotu pak absolvoval bývalý hráč Ústí nad Orlicí také v MOL Cupu, respektive v divizním béčku.

Exslávista Šimoník nakonec v Příbrami šanci nedostane, Krejčí ho poslal zpět na Střelecký ostrov

"Anih se dohodl s majitelem klubu Janem Starkou na rozvázání kontraktu z osobních důvodů, kdy musí řešit nejen pracovní povolení, ale také počítá s návratem do své domoviny," informoval web fkpribram.cz.

Středočeský klub, který bude bojovat v jarní části o zopakování baráže z minulé sezony a do ostrého startu mu ještě zbývá odehrát čtyři přípravné souboje, opustil v přátelské atmosféře.

"Chtěl bych všem poděkovat za podporu i lásku, kterou příbramskému týmu a mě v příbramských barvách dávali. Jste skvělí fanoušci a jsem na vás hrdý," vzkázal příznivcům sám hbitý křídelník, jenž zahájil svou pouť po starém kontinentu v barvách portugalského Fairense před necelými pěti lety.

Sportovní úsek Příbrami současně avizoval, že bude na trhu pátrat po ofenzivní náhradě. Hlavní trenér Karel Krejčí tak může být klidný.