Syn bývalého kouče Sparty se vrací z ciziny. Hašek bude hrát Středočeský přebor

Syn bývalého kouče Sparty se vrací z ciziny. Hašek bude hrát Středočeský přebor

Zvučnou posilu vytasí pro jarní část Středočeského krajského přeboru SK Posázavan Poříčí nad Sázavou. Aktuálně čtvrtý tým soutěže přilákal ze zahraničí odchovance Sparty Filipa Haška. Jeho otec Martin, který v minulosti působil jako hráč a trenér i na Letné, za středočeský klub také v minulosti hrál. „Bylo to jednoduché. Filip se vracel do Česka a měl zájem,“ tvrdí pro eFotbal.cz sportovní ředitel klubu Marek Štork. Hašek hrál naposledy za německý SpVgg Bayern Hof.

Jak se vůbec seběhlo, že měl šestadvacetiletý záložník, jenž si zahrál během kariéry také Vlašim, České Budějovice, Bohemians, pražskou Duklu nebo slovenský Ružomberok, zájem zrovna o angažmá v malém středočeském klubu z páté nejvyšší soutěže? „Hrál tady jeho táta třeba se Standou Vlčkem. A taky u nás hraje Petr Havlíček, který Filipa trénoval ve Spartě a znají se i z mládežnické reprezentace. Slovo dalo slovo, Filip byl volnej a došlo k dohodě,“ líčí Štork s tím, že Filip Hašek měl zájem v klubu hrát.

„První kontakt proběhl mezi mnou a Petrem Havlíčkem. Dozvěděl jsem se, že za Posázavan nastupují výborní hráči, jako třeba Filip Rydval, Petr Tlustý nebo Lukáš Vaculík) a fotbal je pro všechny zábavou. Zároveň ale každé utkání chtějí vyhrát, což mám úplně stejné, jako oni,“ svěřil se Filip Hašek webu Posázavanu, čím to u něj středočeský klub vyhrál. „Poté jsem měl i rozhovor se sportovním ředitelem Markem Štorkem, který mi nastínil, jak se v Poříčí trénuje, jakou má klub filozofii i směrem k mládeži, a to všechno mě utvrdilo, že jsem se rozhodl správně.“

O hráče hodně stála i Přední Kopanina, kde Hašek také vedl jednání. Štork ale tvrdí, že podobnou informaci neměl. „Ale Filip bydlí v Suchdole, takže by to do Kopaniny neměl daleko. O jiné nabídce jsem každopádně nevěděl a nemám informace, že bychom se o Filipa s někým přetahovali,“ hlásí šéf čtvrtého celku krajského přeboru.

Štork neskrývá, že jej Hašek každopádně svou volnou potěšil. Výhodné to prý může být pro obě strany. „On pomůže nám a my zase jemu. Cítím, že se tu chce začlenit do týmu,“ zněla odpověď na otázku, na jak dlouho se klub s hráčem dohodl. Třeba bude malý klub jen přestupní stanicí do vyšší soutěže, na kterou by věkově i dovednostmi měl syn bývalého trenéra Sparty či Bohemians mít.

Se Zimou a Chytilem slavil tituly, teď je mladý kouč nejhorší v divizi. Čtyři body po podzimu jsem nikdy neměl, přiznává

„Rozjíždí nějaký byznys, pro nás je to zajímavé jméno. Beru to tak, že jsme se domluvili na spolupráci a dál se uvidí,“ tvrdí Štork o hráči, který má v české nejvyšší soutěži odehráno 25 utkání a na kontě má jednu vstřelenou branku.

Posázavan je po podzimu v tabulce čtvrtý, na vedoucí Milín, kde působí trio Štěch, Mazuch, Václav Kadlec, ztrácí propastných čtrnáct bodů. I proto je sportovní ředitel klubu smířený s tím, že posun výš není na programu dne. „Ambice jít výš v tuhle chvíli nemáme. Soutěž jsme špatně rozjeli. Ale v Milíně jsme ještě v 88. minutě vedli 2:0 a skončilo to bohužel nerozhodně 2:2,“ konstatuje Štork.

Pochopitelně by byl rád, kdyby jeho klub na jaře válel a vyhrával. A stejné přání má i Filip Hašek, který tuší, na jaká známá jména v soutěži narazí. „Soutěž je nesmírně náročná a každé utkání bude těžké. Ale věřím našemu týmu, že budou utkání končit naší výhrou, svěřil se klubovému webu.

A sportovní ředitel klubu věří, že Hašek bude dalším dílkem do mozaiky skládaného týmu, který posune Posázavan herním pojetím zase výše. Snaží se o to, aby byli hráči v klubu spokojení. „Třeba Lukáš Vaculík naším klubem žije. Ve šlágru v Milíně byl nejlepší na hřišti, ale se stejnou chutí přijde i na přátelák,“ chválí funkcionář další známou tvář, která obléká dres středočeského celku.

Stáže ve West Hamu i v Liverpoolu, štěstí zkusil i v Saúdské Arábii. Teď Mikolanda cepuje divizní Benešov