Bayern vyslal jasný signál do Katalánska: Kimmich není na prodej, je pro nás stavebním kamenem

Bayern vyslal jasný signál do Katalánska: Kimmich není na prodej, je pro nás stavebním kamenem

V posledních týdnech sílí zvěsti o budoucnosti německého reprezentačního záložníka působícího od roku 2015 v Allianz Aréně. Joshua Kimmich se na této adrese stal neotřesitelnou součástkou základní jedenáctky a Bayern Mnichov počítá s další spoluprací, ačkoliv se s hráčem zatím na novém kontraktu nedomluvil.

Devětadvacetiletý všestranný středopolař je spojován se zájmem Manchesteru City a Barcelony a druhý jmenovaný klub se dokonce skrze svého trenéra a prezidenta klubu několikrát vyjádřil na jeho možný příchod na Camp Nou. Bavorský gigant tento krok vnímá jako nečestné jednání a do Katalánska vyslal jasný signál, že Kimmich na prodej není.

Jeden z nejlepších a nejvšestrannějších záložníků současnosti je žádaným zbožím na vícero adresách díky svým kvalitám a na Camp Nou v něm vidí možnou náhradu po dlouholeté opoře Busquetsovi. Například trenér Xavi nedávno během rozhovoru pro Mundo Deportivo nešetřil chválou na jeho adresu, což nenechalo klidným Bayern.

BARCA JDE STÁLE PO ZENITU KVŮLI 12 MILIONŮM KORUN. VŠE UŽ ŘEŠÍ MEZINÁRODNÍ SPORTOVNÍ ARBITRÁŽ

„Kimmich je špičkový hráč, který hře rozumí fantastickým způsobem. Pokud budou dveře otevřené, dojede k jednání s Bayernem,“ zaznělo tehdy z úst Xaviho, který možná nečekal, že jeho slova budou bedlivě sledovat v Allianz Aréně.

„Nechápu, proč Barcelona otevřeně flirtuje s naším hráčem. Joshua je pro nás absolutním základním kamenem. Určitě je pevně v našich plánech do budoucna,“ nechal se slyšet prezident Bayernu Herbert Hainer v rozhovoru pro Sky Sports Germany.

Foto: FC Bayern München