Jablonec ještě neuzavřel otázku příchodu nového střelce. Látal by rád dotáhl Puškáče z Bohemians

Jablonec ještě neuzavřel otázku příchodu nového střelce. Látal by rád dotáhl Puškáče z Bohemians

Trenér severočeského Jablonce Radoslav Látal na tiskové konferenci před startem ligového jara připustil, že není stále spokojen s podobou kádru pro zbytek sezóny. Na mysli tím měl především složení útoku a avizoval, že by rád do kádru přivedl ještě jednoho střelce.

Jablonec v lednu koketoval s myšlenkou, že by zkusil využít služeb dvacetiletého nigerijského mladíka Victoryho Beniangbu. Tvář belgického Genku však nakonec na Střelnici nezamířil, neboť se obě strany nedokázaly nalézt shodu na podmínkách a formě jeho působení.

Jablonec nyní upírá svůj zrak na Davida Puškáče z Bohemians, který taktéž figuroval v jeho plánech. Třicetiletá opora Klokanů byla spojována i s Polskem, avšak zatím stále působí v ďolíčku. Látal připustil, že pokud se mu během února nepovede nového střelce získat, bude to pro klub znamenat problém.

REVIZE LIGOVÝCH POSIL: SOLBAKKEN JE TYPICKÝ REŽISÉR. STANĚK BYL DRAHÝ, ALE VYPLATÍ SE, MYSLÍ SI NERAD

„Chtěli jsme ještě jednoho útočníka, ale zatím se nepovedlo, tak uvidíme, co se ještě podaří. To je místo, kde nás to nejvíc trápí. Ty pozice 9 a 10, to je alfa a omega všeho, na tom mužstvo strádá a máme tam největší problémy,“ nechal se slyšet kouč Jablonce na klubových stránkách.

„Něco jsme měli naplánované, něco vyšlo, něco ne. Beru to tak, jak to je. Musíme s tím pracovat. Odešli nám taky Jovovič a Schön, místo nich jsou tady Kanakimana a Nebyla. Oba dva absolvovali s týmem jen část přípravy, takže chybí více herní zapojení do mužstva. Benny měl nějaké problémy, to víme všichni, tak se připojil později. Sebastian k nám přišel v průběhu soustředění a ještě pak navíc onemocněl. Nachvíli nám z toho vypadl. Je potřeba, aby se do mužstva zapracovali, aby pochopili, co od nich budeme chtít,“ dodal Látal, který se snaží hráče připravit na první jarní kolo, které Jablonec sehraje v neděli se Slavií.

Foto: FK Jablonec