Šlágr Bundesligy ovládl jednoznačně Leverkusen, Stuttgart loupil body v Mohuči

Dortmund zvítězil ve 21. kole Bundesligy před vlastními fanoušky nad Freiburgem 3:0. Skóre otevřel v 16. minutě krásným gólem pod břevno Donyell Malen. Po několikaminutových protestech proti vstupu zahraničních investorů do německého fotbalu využil nizozemský rychlík dlouhého nastavení prvního poločasu a ještě před odchodem do kabin vedení zvýšil. Bývalý útočník PSV či Arsenalu ale nebyl jediný, kdo v zápase zazářil, jelikož obě přesné trefy mu na zlatém podnose naservíroval jeho ofenzivní kolega a zároveň střelec třetí branky Niclas Füllkrug.

Borussii v minulém kole scházely opory základní sestavy a na její hře i konečném výsledku to bylo znát. V Heidenheimu toho svěřenci Edina Terziče mnoho nevymysleli a po rekordních 146 zápasech v řadě se tak stalo, že na konci bundesligového utkání BVB svítily na tabuli dvě nuly. Předešlý duel nevyšel ani Freiburgu, který ztratil naději na body už po hrůzných 18 minutách hry.

O první zajímavé momenty se postaral nizozemský šikula Malen, jenž pohledným zakončením nůžkami prověřil gólmana Noaha Atubolua. O chvíli později se již 25letý útočník nemýlil, když si ve vápně připravil balon na pravačku a tvrdou střelou vymetl šibenici. Další ranou pro Freiburg bylo zranění Manuela Guldeho, který se zařadil na marodku k dalším dvěma stoperům bádenského celku. Poté fanoušci Borussie duel na několik minut přerušili, když na protest proti německé asociaci naházeli na trávník čokoládové mince a tenisáky. Zejména kvůli tomu se nastavovalo dlouhých 12 minut, v nichž si vzal po skvělé práci Füllkruga hlavní slovo opět Malen, na jehož křižnou střelu na vzdálenější tyč Atubolu nedosáhl.

Německý gólman s nigerijskými kořeny měl napilno i krátce po startu druhé půle, kdy jej pokusem zpoza vápna pořádně protáhl Jamie Bynoe-Gittens. Dortmund na trávníku dominoval a zanedlouho si Füllkrug vytvořil po svižné kombinaci další tutovku, kterou opět zažehnal reflexivním zákrokem Atubolu. Brankář Freiburgu se stal jednoznačným hrdinou druhého dějství, protože se zaskvěl fantastickým skokem i proti hlavičce Marca Reuse. Při dělovce Iana Maatsena mu zase pomohla tyč. Hosté přežili řadu příležitostí BVB, přesto nakonec ještě jednou inkasovali, když přesně zamířil hlavičkující Füllkrug.

Dortmund tak vyhrál i druhý domácí duel v tomto kalendářním roce. V dalším kole se utká 17. února s Wolfsburgem, Freiburg se o den později střetne s Frankfurtem.

Poločasem orámovaný obrat Lipska odmítl zvěčnit Demirovič

Fotbalisté Lipska remizovali ve 21. kole Bundesligy na hřišti Augsburgu 2:2. Gólově bohatý duel načal ve 35. minutě Phillip Tietz, nicméně hostům se ještě do pauzy podařilo vyrovnat a krátce po změně stran po trefě Benjamina Šeška i jít do vedení. S tím se však nesmířil domácí kanonýr Ermedin Demirovič, který svou 12. ligovou brankou v probíhající sezoně zajistil po hodině hry bavorskému klubu alespoň bod.

Lipsko utnulo v předešlém kole sérii proher, když zvítězilo na hřišti Unionu Berlín. K úspěchu týmu ze Saska znovu přispěl Loïs Openda, který skóroval ve třetím duelu po sobě. Na svého kanonýra ovšem spoléhal také Augsburg. Demirovič po dvou trefách proti Bayernu zařídil v Bochumi svému celku bod a v tabulce střelců uzavíral nejlepší pětku.

Býci mohli roli favorita poprvé potvrdit v 18. minutě, kdy krátce po rohovém kopu přiletěl do pokutového území další centr, jenž Willi Orbán vrátil před bránu. Na nadýchaný oblouček si skvěle naskočil Dani Olmo, jehož razantní a dobře umístěnou hlavičku musel z brankové čáry vyškrábnout Finn Dahmen. Německý brankář si posléze poradil i s přízemním pokusem, který na jeho bránu vyslal Xaver Schlager. Nevyužité příležitosti mrzely Lipsko o to víc, když v 35. minutě jako první udeřil Augsburg. Konkrétně to byl Tietz, jehož dorážka zapadla ke vzdálenější tyči. Vedení však bavorskému týmu nevydrželo ani čtyři minuty. David Raum posadil centr přímo na hlavu Opendy a ten se hlavičkou nemýlil.

Stejným způsobem se v 52. minutě prosadil i jeho spoluhráč z útoku Šeško. Mladý Slovinec si nejvýše naskočil na centr, který do vápna vyslal Olmo a přesným zakončením hlavou pokořil Dahmena. Ani Lipsko se ovšem dlouho z náskoku neradovalo. Demirovič si totiž po hodině hry na hranici šestnáctky poradil se dvěma obránci, navedl si balon ideálně na střed hřiště a následný projektil zastavila až síť. Hosté měli v 81. minutě obrovskou možnost, jak překlopit utkání na svoji stranu. Po faulu Dahmena byla nařízena penalta, kterou Openda i díky dobrému odhadu německého brankáře neproměnil.

Augsburg tak s Lipskem remizoval. V dalším kole Bavory čeká souboj 17. února v Mohuči, Die Roten Bullen se ve stejný den utkají s Gladbachem.

Dvouměsíční série neporazitelnosti nováčka přetrvala i po souboji s Brémami

Fotbalisté Heidenheimu zvítězili ve 21. kole Bundesligy na půdě Brém 2:1. Nováčka soutěže nasměroval k dalšímu bodovému zisku už ve 12. minutě Lennard Maloney, jemuž naservíroval míč od rohového praporku Jan-Niklas Beste, který jen pár okamžiků nato sám navýšil vedení. Hostující celek tedy prodloužil svou sérii neporazitelnosti již na osm zápasů, zatímco Werder prohrál poprvé po dvou měsících.

Hráči Brém byli stále ve skvělé náladě, jelikož se po triumfu nad Mohučí udrželi na třízápasové vítězné vlně, ve které dokázali porazit i silný Bayern. Na výborné výkony chtěli zelenobílí navázat proti Heidenheimu, jenž však v lize již sedmkrát v řadě neprohrál. Poslední čtyři klání sice vyústily v remízu, i s tím ale musel být nováček soutěže spokojený, jelikož obral o body například Dortmund nebo Hoffenheim.

Jako lavina do utkání vletěl Jens Stage. Dánský záložník utekl hostující defenzivě a úspěšně obešel Kevina Müllera, zakončení mu však nevyšlo, neboť z úhlu trefil pouze boční síť. Z první vstřelené branky se nakonec radovali hráči Heidenheimu. Beste rozehrál ve 12. minutě rohový kop přesně na hlavu Maloneyho, jehož hlavička i přes snahu jednoho z obránců propadla za záda Michaela Zetterera. O pár minut později utekl po straně Eren Dinkci, jehož střelecký pokus gólman pouze zpomalil, a tak Beste neměl problém doklepnout míč do odkrytého prostoru mezi třemi tyčemi. Vzápětí ovšem zelenobílí snížili, když se Romano Schmid prosadil hlavou po náběhu do vápna.

Brémy vstupovaly do druhé půle s jednogólovým mankem, o jehož smazání se snažily od samého úvodu poločasu. Držení míče a kroužení s ním okolo soupeřova vápna však Werder k vyrovnání nikterak nedostávalo. Až v 73. minutě se v šestnáctce uvolnil Schmid, jehož však pohotovým zákrokem zastavil Müller. O pár minut později zpoza vápna tvrdě pálil Senne Lynen, ovšem i s touto pumelicí si hostující brankář poradil. Bundesligový nováček následně přežil i závěrečný tlak soupeře bez výrazných problémů.

Brémy se tak na vítězné vlně neudržely a s Heidenheimem nezískaly ani bod. V následujícím kole se 16. února střetnou s Kolínem, celek z Bádenska-Württembersk změří o den později síly s Leverkusenem.

Zásah navrátilce z Afrického poháru stačil Frankfurtu jen na remízu

Eintracht Frankfurt nedokázal ve 21. kole německé Bundesligy porazit Bochum, se kterou pouze remizoval 1:1. Vše podstatné se přitom odehrálo již v úvodní dvacetiminutovce duelu, v níž nejprve otevřel skóre domácí Omar Marmoush, na kterého jen o pár chvil později odpověděl na druhé straně Moritz Broschinski. Pro egyptského střelce Orlů šlo o první přesný zásah po návratu z Afrického poháru národů a útočník hostů zase vůbec poprvé skóroval ve dvou po sobě jdoucích zápasech německé nejvyšší soutěže.

Bochum v předešlém kole sahala po vítězství, v nastaveném čase však její sen o třech bodech zničil z penalty skórující Ermedin Demirovič. VfL se tak stále nedařilo přiblížit se klidnějším pozicím v horní polovině tabulky, na nichž se pohyboval Frankfurt. Ten ovšem v minulém zápase ukázal, že umí s celky ze spodní části tabulky také prohrát, když selhal na hřišti Kolína nad Rýnem.

První vážnou šanci si ve 13. minutě vypracovala Bochum. Po šťastném odrazu se k míči ve vápně dostal Matúš Bero, z otočky jej ale netrefil přesně. Vzápětí na druhé straně udeřil Marmoush, když se po přesné přihrávce Farése Chaïbiho elegantně vyhnul gólmanovi a zakončil do prázdné branky. Modrobílí si to však nenechali líbit a v 17. minutě srovnali stav utkání, když Broschinski zakončil svou individuální akci tečovanou střelou zpoza vápna. Otočit vývoj utkání chtěl ve 27. minutě Kevin Stöger, jenže jeho rána těsně minula bližší tyč.

Chvíli po startu druhé půle se dostal ke střele ve vápně Marmoush, své ráně dal ale příliš velkou razanci a zamířil jen nad branku Manuela Riemanna. V 57. minutě si centr v šestnáctce našel William Pacho, ten ovšem přihrávku neočekával a ve skvělé pozici se od něj míč odrazil mimo tři tyče. Bochum držela nerozhodný stav i poté, co střídající Hugo Ekitike nedokázal zblízka propálit obranný val hostů. Na opačné straně hřiště mohl Broschinski v 82. minutě vstřelit svou druhou branku zápasu, Jens Grahl ale nepustil balon za svá záda.

Frankfurt tak doma vybojoval alespoň bod. V dalším kole se 18. února střetne s Freiburgem, Bochum se ve stejný den utká s Bayernem.

Mönchengladbach se bezgólovou remízou s Darmstadtem utvrdil ve vzájemné mizérii

Darmstadt vybojoval na stadionu Borussie Mönchengladbach remízu 0:0. Fanouškovskými protesty rozkouskované utkání nabídlo oboustranné tápání v ofenzivě, které bylo patrné zejména na straně hostů, kterým se nedařilo vytvářet prakticky žádné příležitosti. O poznání blíže měli ke vstřelení rozhodující branky domácí, jenže ani oni při absenci zraněného Tomáše Čvančary cestu ke gólu nenašli. Hříbata tak nevyhrála již čtvrtý zápas v řadě, poslední celek tabulky pak čeká na tříbodový zisk už více než čtyři měsíce.

Hráči Mönchengladbachu neměli v posledních týdnech v lize vůbec jednoduchý los. To se projevilo na třech ztrátách v řadě, přičemž ale remíza s dosud neporaženým Leverkusenem se dala považovat za skvělý úspěch. Tentokrát se však od Hříbat očekávalo vítězství, jelikož doma přivítala poslední Darmstadt, jenž získal všechny tři body naposledy 7. října.

Ačkoliv začali hosté aktivněji, v 16. minutě mohl otevřít skóre Gladbach. Franck Honorat běžel z mírného úhlu nikým nenapadán přímo na branku, jeho zakončení na přední tyč bylo ale velmi nepřesné. Pokus hostujícího Emira Kariče z 25. minuty byl o poznání nebezpečnější, Rakušanova skrytá střela se však pouze otřela o boční síť. Domácím fotbalistům pomohla už tradiční pauza kvůli protestu německých fanoušků. V první minutě dlouhého nastavení si na signál z rohového kopu naběhl Maximilian Wöber, zakončení z první však nezvládl nejlépe. O chvíli později mohl do odkryté branky dorážet Jordan Siebatcheu, ve snaze netrefit obránce však přestřelil.

Tentokrát to byli domácí, kdo zachytil začátek poločasu, první ohrožení branky však přišlo až v 63. minutě. Nejprve Florian Neuhaus střelou z hranice vápna protáhl Marcela Schuhena, který musel po následném rohu zasahovat i proti dorážce Honorata ze stejné vzdálenosti. Oba týmy se snažily zlomit bezgólový stav především střelami z dálky, které buď končily mimo branku, nebo bezpečně v rukou brankářů. V 76. minutě zahrál Mönchengladbach výjimečně zahrál útok až do vápna a vytvořil si největší šanci utkání. Patrick Herrmann ale před prázdnou branku těsně nedosáhl na přihrávku Nathana Ngoumoua.

Gladbach tak papírové předpoklady nenaplnil a doma získal jen bod. Obě mužstva sehrají další ligový zápas 17. února. Borussia se střetne s Lipskem, Darmstadt změří síly se Stuttgartem.

Union zakončil extrémní nastavení po nepokojích fanoušků vítězným gólem

Union Berlín ve 21. kole Bundesligy přehrál Wolfsburg 1:0Jediným gólovým zápisem se prezentoval sváteční střelec Danilho Doekhi, který se prosadil hlavou na konci neskutečně dlouhého nastavení první půle – v 70. minutě. I přes tento kuriózní moment však byla k vidění spíše odvrácená stránka fotbalu. Fanouškovský protest totiž přerušil a enormně protáhl celé utkání a chvíli to vypadalo, že kvůli tenisovým míčkům na trávníku bude střetnutí ukončeno. Alex Král hrál v základu domácích, naproti tomu Václav Černý se na hřiště podíval až v závěru.

Celek z Berlína nadále doplácel na tragickou sérii devíti porážek trvající od začátku září až do poloviny listopadu, a tak ho ani zlepšené výkony posledních týdnů nezbavily starostí o udržení prvoligové příslušnosti. V duelu s Wolfsburgem, který zatím ve všech zápasech roku 2024 remizoval, už na lavičku Berlíňanů opět usedl kouč Nenad Bjelica, po jehož facce Leroyi Sanému dokonce někteří fanoušci volali po jeho odvolání.

Vlci nastoupili na domácí fotbalisty hned od počátku a domácí obrana musela hned v šesté minutě hasit nebezpečný závar před brankou. Die Eisernen mohli odpovědět prakticky ihned, nicméně Kevin Volland netrefil z voleje ani prostor branky. Tempo hry postupně poměrně dost upadlo. Nejprve se srazili hlavami dva protihráči a museli být ošetřeni. Po chvíli diváci navíc v rámci protestu naházeli na plochu tenisové míčky, kvůli čemuž bylo utkání přerušeno. Wolfsburg měl opět velmi briskní nástup, když Jonas Wind pronikl po levé straně až před bránu, jeho krajan Frederik Rönnow však byl připraven. Gólovou tečku za prvním poločasem přece jen napsal v 70. minutě po nevídaném nastavení domácí Doekhi.

Tempo hry bylo po návratu z kabin jen o málo lepší než po většinu první půle. Hráči obou celků byli viditelně rozhození a klání navíc kouskovaly drobné fauly. Po hodině hry měl na hlavě srovnání aktivní Wind, nicméně jeho pokus zlikvidoval tygřím skokem pozorný Rönnow. S nepříznivým stavem pro Wolfsburg nakonec neudělal nic ani reprezentant Černý, který na hřiště přišel v 74. minutě.

Zlepšenou formu Unionu tak reflektovala už třetí domácí výhra v řadě. V příštím kole se představí 17. února na půdě Hoffenheimu, Wolfsburg tentýž den přivítá Dortmund.

Bundesligový šlágr ovládl Leverkusen a odskočil Bayernu na pět bodů

Fotbalisté Bayeru Leverkusen přesvědčivým způsobem ovládli nejočekávanější duel jarní části Bundesligy, když v jejím 21. kole zdolali mnichovský Bayern 3:0, čímž si na svého rivala vytvořili už pětibodový náskok. První a nakonec i rozhodující ránu zasadil bavorskému gigantovi jeho kmenový hráč Josip Stanišič, jenž do Leverkusenu zamířil v létě na roční hostování. Dost možná klíčovou výhru v boji o titul pak po změně stvrdil ve výtečné formě hrající Alejandro Grimaldo. Na hřišti se z Čechů představil chvíli před závěrečným hvizdem Adam Hložek.

Od léta byl sice hlavní útočnou zbraní hostů Harry Kane, trochu v ústraní ale dosáhl na významný milník jiný muž. Když totiž Bavoři naposledy otočili duel s neoblíbeným Mönchengladbachem, Thomas Müller se radoval už z 500. soutěžní výhry v dresu Bayernu, což se dosud nikomu nepovedlo. Legenda klubu byla ve svých předchozích 15 sezonách zvyklá bojovat o titul zejména s Dortmundem, v té 16. však Die Roten vyzval dosud neporažený Leverkusen, jenž vstupoval do utkání s dvoubodovým náskokem.

Do utkání vstoupili lépe svěřenci Xabiho Alonsa. Prudká přihrávka Roberta Andricha z levé strany projela skrz malé vápno a dostala se až k volnému Stanišičovi, který balon dopravil do odkryté brány. Domácí celek si připravil velké šance i o chvíli později. Nejprve zakončoval Nathan Tella pouze do připraveného Manuela Neuera, následnou dorážku Floriana Wirtze zablokovala obrana Bayernu. Vylepšení náskoku Leverkusenu měl na kopačce Amine Adli, jenž se po chybě hostující obrany dostal do samostatného úniku. Na poslední chvíli ho však doběhl Dayot Upamecano a míč mu ukopl.

Mnichovští proti dobře hrajícímu Bayeru působili bezzubě a pět minut po výměně stran znovu kapitulovali. Tentokrát se po přesné kombinaci ocitl sám před Neuerem Grimaldo a svou pumelici namířil nechytatelně nad rameno německého gólmana. Farmaceuti měli utkání pevně pod kontrolou, a dokonce mohli své vedení navýšit na rozdíl třídy po pokusu Jeremieho Frimponga. Překvapivá rána nizozemského reprezentanta prosvištěla těsně kolem levé tyče. Tentýž hráč se pak ještě v závěru utkání dostal k přízemní střele, kterou ke smůle domácího celku pouze rozezvučel bližší tyč. Leverkusen se třetího zásahu nakonec přece jen dočkal, jelikož se v poslední minutě nastavení prosadil právě Frimpong.

Šlágr celého bundesligového jara tak skončil tříbodovou radostí Leverkusenu. Ten se v příštím kole představí 17. února na půdě Heidenheimu, Bayern bude hrát o den později v Bochumi.

Mohuč na domácí sílu Stuttgartu recept nenašla, hosty srazily přesné centry Stenzela

Stuttgart porazil ve 21. kole Bundesligy na vlastní půdě Mohuč 3:1. Trápící se Carnival Club odolával Švábům dlouho i díky tomu, že sudí musel na několik minut přerušit hru kvůli pokračujícím protestům německých fanoušků proti tamní fotbalové asociaci. V nastavení prvního poločasu však domácí dvakrát rychle po sobě udeřili zásluhou Pascala Stenzela, jenž zaznamenal u obou branek asistenci. K neporazitelnosti před vlastními fanoušky, která trvá už osm soutěžních klání, příspěl svou 14. trefou v letošním ročníku i kanonýr Deniz Undav, čímž pomohl upevnit postavení svého týmu na třetím místě v tabulce.

Hráči Stuttgartu se sice znovu museli vypořádat s absencí Silase, těšit je ale mohl návrat Serhoua Guirassyho. I bez těchto afrických es však útok Švábů rozhodně nezahálel. Domácí celek totiž v posledních třech soutěžních duelech nastřílel 10 branek. O takové produktivitě se mohlo Mohuči jen zdát, jelikož Die Nullfünfer v žádném střetnutí od začátku listopadu nedali více než jeden gól a krčili se na sestupových pozicích.

Stuttgart po rychlém šoku, kdy hosté nastřelili tyč, převzal otěže hry. Po chvíli byl však zastaven, neboť sudí přerušil na několik minut hru kvůli fanouškům, kteří začali v rámci protestu na trávník házet předměty. Domácí se po pauze propracovali k výraznějšímu zakončení. Pumelice Atakana Karazora proletěla těsně vedle pravé tyče. Vypadalo to, že první půle skončí bez branek. V nastavení ovšem zpoza malého vápna vypálil Maximilian Mittelstädt a rozradostnil fanoušky. Vzápětí po náběhu do šestnáctky udeřil po dobrém zpracování ranou z velké blízkosti Jamie Leweling, jehož přesným centrem našel Stenzel, který zaznamenal dvě asistence během necelých tří minut.

Aktivní Leweling táhl Stuttgart za vítězstvím i ve druhé půli. Po pár minut mohl navýšit vedení, když se procpal k odraženému balonu, ale Robin Zentner zachránil situaci rychlým přesunem k zemi. Navrátivší Guirassy o sobě dal vědět v 70. minutě, kdy se uvolnil a vypálil. Gólmana však nepřekonal. Pojistku přidal Undav, jehož projektil zpoza vápna zapadl přesně k tyči. Čestný zásah zaznamenali hosté v 76. minutě. Ludovic Ajorque se sice srazil se spoluhráčem, ani to mu ovšem nezabránilo, aby hlavou překonal Bredlowa.

Domácí celek potvrdil velmi dobrou formu a vybojoval vítězství. Stuttgart bude moci přidat další body 17. února na stadionu Darmstadtu, Mohuč ve stejný den přivítá Augsburg.

Zlepšené výkony Kolína stačily v Hoffenheimu pouze na bod, domácí spasil Kramarič

Fotbalisté Hoffenheimu remizovali ve 21. kole Bundesligy s Kolínem nad Rýnem 1:1. Úvodní branku vstřelil v 79. minutě z přímého kopu Max Finkgräfe. Pro náctiletého obránce to byla premiérová trefa v nejvyšší německé soutěži. V nastaveném čase však srovnal střelou od tyče Andrej Kramarič. Domácí tak nevyhráli už sedmý ligový zápas v řadě, Kozlové se zase přiblížili nesestupové 15. příčce na pět bodů. Za modrobílé odehrál Pavel Kadeřábek 67 minut. David Jurásek nastoupil na trávník v 82. minutě.

Hoffenheim byl na začátku sezony zejména díky výkonům ze hřišť soupeřů překvapením Bundesligy, už od listopadu ho však trápil výrazný pokles formy. Od té doby vyhrál jediný soutěžní zápas, a to ten domácí s Bochumí ze začátku prosince. Nabytý bodový polštář ale znamenal, že ho ani tato výsledková mizérie neposunula mimo horní polovinu tabulky, naopak Kolín byl navzdory skalpu Frankfurtu na barážové 16. příčce.

Zápas byl zprvu opatrný z obou stran. V první zajímavější šanci se ocitl přibližně po čtvrthodině hry Ihlas Bebou, jenže rychlý útočník netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Po skvělém presinku dostal dobrou přihrávku Wout Weghorst, střelu vytáhlého Nizozemce ovšem zlikvidoval Marvin Schwäbe. O jediný další náznak příležitosti hostů v první polovině se zasloužil mladý bek Finkgräfe, nicméně po jeho průniku přišla nepřesná finální přihrávka, a tak Oliver Baumann zůstal v tomto případě bez práce. Ke konci poločasu měl další možnost skórovat Weghorst, tentokrát z otočky přestřelil.

Ani v Hoffenheimu se utkání neobešlo bez protestu fanoušků, kteří na trávník krátce po přestávce házeli jablka v rámci protestu proti německé fotbalové asociaci. Zajímavou příležitost měl v 55. minutě Bebou, který se po parádní otočce trefil pouze do místa, kde byl připraven Schwäbe. Největší šanci měl o necelých 10 minut později Robert Skov, ránu specialisty na standardní situace však jeden z obránců na poslední chvíli zablokoval. Diváci se nakonec gólu dočkali, a to po famózním přímém kopu mladíka, jenž si prošel akademií Dortmundu nebo Mönchengladbachu, Finkgräfeho, pro kterého to byl jeho vůbec první přesný zásah v německé nejvyšší soutěži. V nastaveném čase ale vyrovnávací branku vstřelil střídající Kramarič, a body se tak dělily.

Kolín tak bodoval potřetí v řadě, což pro něj byla v boji o záchranu velmi důležitá zpráva. V příštím kole na jeho stadion přijedou 16. února Brémy, Hoffenheim o den později přivítá Union Berlín.

Bundesliga - 21. kolo:

Dortmund - Freiburg 3:0 (16. a 45.+7 Malen, 87. Füllkrug)

Augsburg - Lipsko 2:2 (35. Tietz, 60. Demirovič - 39. Openda, 52. Šeško)

Brémy - Heidenheim 1:2 (19. Schmid - 12. Maloney, 18. Beste)

Eintracht Frankfurt - Bochum 1:1 (14. Marmúš - 17. Broschinski)

Mönchengladbach - Darmstadt 0:0

Union Berlín - Wolfsburg 1:0 (45+25. Doekhi)

Leverkusen - Bayern Mnichov 3:0 (18. Stanišič, 50. Grimaldo, 90.+5 Frimpong)

Stuttgart – Mohuč 3:1 (45.+1. Mittelstadt, 45.+3 Leweling, 73. Undav - 76. Ajorque)

Hoffenheim - Kolín nad Rýnem 1:1 (90.+4 Kramarič - 79. Finkgrafe)