Baník začal ostudou! Propadli jsme úplně ve všem, zlobil se trenér Hapal, chválil pouze fanoušky

Baník začal ostudou! Propadli jsme úplně ve všem, zlobil se trenér Hapal, chválil pouze fanoušky
OBSAHUJE VIDEO

Tvrdý direkt schytal při letošní premiéře ve FORTUNA:LIZE Baník Ostrava. Na půdě posledních Českých Budějovic dostal tým kouče Pavla Hapala tři branky a odjel domů s ostudou. „Propadli jsme úplně ve všem. Musím pogratulovat soupeři, protože byl ve všem lepší,“ prohlásil po porážce 0:3 do kamer O2 TV Hapal.

Poločas skončil na půdě jihočeského klubu bezbrankovou remízou. Pak ale přišla v podání mnohými experty odepisovaného Dynama gólová smršť. Nejprve takřka po hodině hry procpal těsně za brankovou čáru míč šikovný záložník Šigut. Během deseti minut se pak trefili Králik s Allim a bylo hotovo.

„Beru tuhle porážku na sebe, respektive na realizační tým. To nejpozitivnější z naší strany bylo to, že byli zase úžasní fanoušci,“ konstatoval kouč Baníku. Pravdou je, že fanoušci Dynama odmítli jít do prostorů pro kotel na protest proti majiteli klubu Koubkovi.

„Nic víc nemohu hodnotit pozitivně. Byli jsme všude pozdě, nevyhrávali jsme osobní souboje. Absolutně zaslouženě jsme prohráli,“ nehledal výmluvy trenér Baníku, který do druhé půle poslal na hřiště i Ewertona, ale k úspěchu vysněná posila v sobotu ostravský celek nedovedla.

Hapal přípravu na Dynamo nepodcenil: Viděl jsem je ve všech třech utkáních v Turecku. Cítím z nich houževnatost

Za Baník si zahrál také nigerijský útočník Adediran, jenž v ostravském klubu hostuje právě z Dynama. Ani on se ale neprosadil. FORTUNA:LIGA tak hned v prvním letošním kole viděla velké překvapení. „V prvních jarních kolech se může stát všechno. I krizová situace, která v Budějovicích je, tak může tým semknout. To se nejspíš dneska stalo,“ konstatoval ve studiu O2 TV expert Jan Rajnoch.

Ten úplnou senzaci tedy ve výsledku neviděl. „Znám kluky v realizáku Dynama, umí udělat tým a motivovat kluky tak, aby hodili všechny starosti za hlavu a hráli o sebe. Je vidět, že i v takové situaci dokážou udělat velké věci,“ dodal.

Dynamo se v tabulce bodově dotáhlo na předposlední Zlín. Ten ale vstoupí do jarní části nejvyšší soutěže až nedělním duelem v Teplicích.