Priske chválil Krejčího nejen za parádní trefu: Je to prostě hráč mnoha kvalit, což opět ukázal

Priske chválil Krejčího nejen za parádní trefu: Je to prostě hráč mnoha kvalit, což opět ukázal

Pražská Sparta vstoupila do ligového jara úspěšně a na půdě Karviné zvítězila přesvědčivě 3:0. Mezi střelce se zapsali Krejčí, Karabec a Kuchta. Letenský klub se tak pozitivně naladil na Evropskou ligu, kde v její vyřazovací fázi narazí na slavný turecký klub Galatasaray Istanbul. A slovenský reprezentant Lukáš Haraslín by neměl v sestavě chybět, jak prozradil dánský kouč Brian Priske.

Sparta v Karviné dominovala a územní převahu korunovala i třemi vstřelenými góly. Zvýšila tak náskok na druhou Slavii, která potřebuje v neděli uspět proti Jablonci. „První zápas po zimní pauze byl v naší režii. Byli jsme organizovaní a dobře vyvážení mezi útokem a obranou. Očekávali jsme, že budeme mít v utkání vysoké držení míče a může dojít k protiútokům soupeře, který je v defenzivě dobře organizovaný. Dobře jsme si s tím však poradili. Dařilo se nám hráče Karviné držet daleko od naší branky a navíc jsme si vytvořili poměrně vysoký počet šancí,“ nechal se slyšet Priske v rozhovoru pro klubové stránky.

PANÁK: MÁM TO V KARVINÉ HROZNĚ RÁD, DOUFÁM, ŽE SE TU BUDE DÁL HRÁT PRVNÍ LIGA

Skóre utkání otevřel kapitán Ladislav Krejčí akrobatickou trefou. Pro čtyřiadvacetiletého českého reprezentanta to byla již pátá ligová trefa v této sezóně. „Musím být opatrný s tím, co říkám, Krejda bude určitě tiskovou konferenci sledovat. Teď vážně, byl to úžasný gól, který padl v pro nás ideální dobu zápasu, jelikož utkání trochu otevřel. Vlastně ani nevím, jak nohu dokázal dostat do této pozice. Je to prostě hráč mnoha kvalit, což opět ukázal,“ pokračoval Priske.

Třetí branku utkání vstřelil další tuzemský reprezentant Jan Kuchta, který měl v utkání šancí daleko více. Trenér ho za odvedený výkon chválil a vyzdvihl i jeho práci v přípravě. „Nepřemýšlel jsem nad tím, že bych Honzu Kuchtu střídal kvůli nevyužitým šancím. Odehrál velice dobrý zápas, podal opravdu dobrý výkon. Tvrdě pracoval, presoval, pomáhal nám v defenzivě a vyvíjel tlak na obranu Karviné. Zároveň zůstal disciplinovaný. To, že neproměníte příležitosti, se ve fotbale zkrátka stává. Když však tvrdě pracujete, nakonec se to nějak projeví. I u něj musím zmínit, že v přípravě skvěle pracoval,“ dodával kouč Sparty, který byl také dotázán, jak to vypadá se zdravotním stavem Lukáše Haraslína. „Na Galatasaray bude připraven,“ uzavřel šestačtyřicetiletý stratég.

Foto: AC Sparta Praha