Real Madrid nám připomněl, že boj o titul se nás netýká, řekl kouč Girony Míchel

Real Madrid nám připomněl, že boj o titul se nás netýká, řekl kouč Girony Míchel

Podle trenéra fotbalistů Girony Míchela Real Madrid jasnou výhrou 4:0 v přímém souboji o čelo španělské ligy jeho svěřencům ukázal, že se jich boj o titul netýká. Myslí si však, že katalánský tým stále prožívá sen. Jeho protějšek Carlo Ancelotti označil sobotní výkon "Bílého baletu" za nejlepší v sezoně. Oba trenéři to prohlásili na tiskové konferenci.

Girona je největším překvapením dosavadního průběhu LaLigy, před vzájemným utkáním ztrácela na Real jen dva body. Celek z metropole rozhodl šlágr 24. kola už v první půli, kdy se prosadili Vinícius Júnior a Jude Bellingham. Po změně stran opět skóroval Bellingham, na nějž navázal Rodrygo. Girona, která v minulé sezoně coby nováček skončila desátá, prohrála v tomto ligovém ročníku teprve druhý zápas a opět s Realem. V září mu doma podlehla 0:3.

ŠLÁGR LALIGY VYZNĚL JEDNOZNAČNĚ PRO BÍLÝ BALET. DOMINANCI NAD GIRONOU KAZÍ JEN ZRANĚNÍ BELLINGHAMA

"Nehráli jsme na požadované úrovni. Snažili jsme se Realu čelit, ale to se nám nepodařilo. Real předvedl nejlepší možný výkon. Mužstvu nemám co vytknout, nejsme na takové úrovni," citoval Míchela web listu Marca. "Tato sezona se ale vyvíjí neuvěřitelně. Real nám připomněl, že boj o titul se nás netýká. Chybí nám krok nebo dva. Nikdy jsem neměl pocit, že bychom mohli titul vyhrát, pořád ale prožíváme sen," dodal.

Postavení Girony si váží. "Musíme být pokorní, když jsme tam, kde jsme. Chtěli jsme se Realu postavit, ale nedal nám šanci. Naši pozici v tabulce považuju za privilegium. Navzdory tomuto výsledku jsme se posunuli dál, proti tomu nelze nic namítat. Když hraje Real na takové úrovni, může mu konkurovat čtyři nebo pět týmů na světě," uvedl osmačtyřicetiletý Španěl, jehož svěřenci prohráli po 15 kolech.

Foto: Profimedia