Real Madrid to rozjede v Praze! Slavný Bílý balet zatančí v létě v Braníku

Real Madrid to rozjede v Praze! Slavný Bílý balet zatančí v létě v Braníku

Prahu čeká velký svátek. Nejlepší klub světa Real Madrid, který se v Česku objevil jen párkrát při utkáních Ligy mistrů, postaví v létě svůj tréninkový kemp na pražském hřišti ABC Braník. Česko se stane 27. zemí, vedle například Německa, Francie, Itálie, Belgie, Austrálie, Číny nebo ostrova Bali), kde se bude díky nadaci Fundación Real Madrid od 1. do 5. července 2024 konat mládežnická fotbalová „klinika“ v podobě příměstského tábora.

Naposledy se první tým madridského gigantu objevil v Česku na podzim 2018 v Plzni a ukázal fanouškům pět gólových tanečků. Teď nebudou k vidění kouzla hvězd v hledišti stadionů nejúspěšnějších českých klubů, Bílý balet to totiž rozbalí v areálu ABC Braník, klubu z Pražská teplárenská přeboru. A šanci ukázat se během čtyř tréninků denně pod vedením koučů nadace Realu Madrid s jejich metodikou dostanou malí fotbalisté ve věku od 7 do 11 let bez ohledu na výkonnost.

„Klub kontaktoval pan Klečka a zajímalo ho, zda by měl Braník zájem. Hrála pro nás asi výhodná poloha, hospoda, kde jsme schopni zajistit všem jídlo, a k tomu bylo samozřejmě důležité, že účastníky pustíme na trávu,“ konstatoval David Hejduk, místopředseda a sekretář klubu v jedné osobě.

Měl tedy Real Madrid nějaké další speciální požadavky? „Zatím byla jen jedna schůzka, kde se dohodly základní věci. O všem dalším se budeme ještě bavit. Ale je jasné, že ty tréninky budou u nás,“ dodal Hejduk.  

foto: © Real Madrid C.F.

Malí hráči se mohou těšit na to, že získají zkušenosti se sportovní kulturou a způsobem života věhlasného klubu. Na pár dní se 75 kluků nebo dívek stane členy stejné rodiny jako jsou hvězdní Bellingham, Modrič, Vinicius. O pár dní později, od 8. do 12. července, se pak akce zopakuje ve slovenském Šamoríně.

„Trenéři poskytnou všem individuální hodnocení a rady, tréninky budou vedeny v češtině nebo slovenštině,“ říká Tomáš Klečka ze společnosti Moderní fotbal, která se už deset let specializuje na projekty zaměřené na rozvoj vzdělávání trenérů mládeže a trénink chlapců i dívek.

Šlágr LaLigy vyzněl jednoznačně pro Bílý balet. Dominanci nad Gironou kazí jen zranění Bellinghama

Do její bilance patří deset tisíc účastníků kempů Coerver Coaching a šest tisíc v Coerver academy, 4000 proškolených trenérů metodou Coerver coaching, anebo čtyřletá zkušenost s pořádáním kempů Juventusu Turín v Česku. Na tuzemském trhu též distribuuje celosvětově osvědčené tréninkové branky BazookaGoal. „Rozvíjíme naše odborné znalosti směrem k poskytování toho nejlepšího, co současný fotbal nabízí,“ dodává.

Druhou možností, jak se přiblížit fotbalovým idolům, nabízí pobytový šestidenní zájezd přímo do Madridu se čtyřmi tréninky v areálu RM City s jeho komentovanou prohlídkou, návštěvou stadionu Santiago Bernábeu i zápasu A týmu a turistickým výletem do města. „Samozřejmostí je stejně jako u pražského příměstského kempu pro každého tréninkový set Realu Madrid na míru,“ dodává Klečka.

Jedinečný zážitek se připravuje pro hráče od 9 do 13 let opět bez ohledu na výkonnost, chystají se dva termíny - v květnu (13.-18. 5.) a v říjnu. Součástí zájezdu bude i zajištěná letenka a ubytování s plnou penzí ve čtyřhvězdičkovém hotelu Senator Barajas. Více informací se dozvíte zde.