Expert myslel, že je s Bohemkou v Hradci amen. Hrdina ho vyvedl z omylu, ale váhal, zda má slavit

Expert myslel, že je s Bohemkou v Hradci amen. Hrdina ho vyvedl z omylu, ale váhal, zda má slavit

I Bohemians dokážou v nejvyšší soutěži střílet góly. V jarní premiéře na půdě Hradce Králové to sice s vršovickým celkem nevypadalo dobře, prohrával 0:2, ale střídající žolík Jan Shejbal dokázal srovnat. Klokani se branky v nejvyšší soutěži dočkali po 305 minutách a pak dosáhli i na bod za remízu. „Povedlo se mi srovnat, i když jsem šel na pro mě netradiční pozici podhrotového útočníka,“ usmál se nedělní hrdina zelenobílého tábora do kamer O2 TV, který obyčejně nastupuje v záloze.

Na trávník poslal trenér Pražanů Jaroslav Veselý Shejbala až jako žolíka v 66. minutě za stavu 1:0. Votroci pak dokonce dokázali náskok zvýraznit. „V tu chvíli jsem myslel, že je s Bohemkou amen,“ přiznal ve studiu O2 TV expert Zdeněk Ščasný. „Ale v tom je fotbal krásný, nakonec si Bohemka remízu zasloužila.“

V poslední desetiminutovce totiž úřadoval Shejbal a brankové manko vymazal. „Trenér mi říkal, ať dám gól. A ono to tak nějak vyšlo,“ hlásil střelec hostů poté, co zaznamenal premiérové trefy v barvách Bohemians. „Fakt je mi jedno, kdo ty góly za nás dá. Hlavně, že padnou. Ale je škoda, že jsem netrefil ještě hlavičku. To už bych chtěl ale asi moc,“ usmál se s tím, že je za remízu rád a bere ji s pokorou.

Zápas měl pro Shejbala speciální příchuť, protože v roce 2014 debutoval v nejvyšší soutěži právě v dresu Hradce. Narodil se ale v nedalekých Pardubicích „Mám vztah k oběma týmům a městům. Trošku mě mrzí, že to tam spadlo proti Hradci. Chvíli jsem přemýšlel, zda to mám slavit, ale nakonec jsem to oslavil,“ uvedl dvougólový střelec.

Fila se postaral o vítězství Teplic nad Zlínem, poměření sil mezi Votroky a Klokany dopadlo smírně

Vysvětlil i důvody toho, proč nakonec slavil. „Dlouho jsem nedal gól, určitě to nebylo nic proti Hradci. Nerad bych, aby to fanoušci pochopili nějak špatně. Hradec mám rád, jen jsem měl prostě radost,“ dodal.

foto: © FC Hradec Králové

Spokojený přišel na rozhovor i trenér Pražanů Jaroslav Veselý, kterému vyšlo dokonale střídání. „Někdy to vyjde,“ usmál se. „Samozřejmě, když ten hráč dá dvě branky, tak je to milé.“

Asistent reprezentačního trenéra Haška zná Shejbala od mládeže, takže dobře věděl, na jakých pozicích může hrát a týmu pomoci. „U něj je důležité, aby byl zdravý. Když je zdravý, je to nadstandardní hráč,“ konstatoval.

S výkonem týmu byl spokojený, mrzela ho jen produktivita. Své svěřence nabádal ke klidu s tím, že smůlu v koncovce určitě protrhnou. „Určitě jsme si v Hradci své šance vytvořili. Říkal jsem si, že už to nemůže trvat dlouho a musíme to prorvat a dát gól. Apelovali jsme na hráče, aby byli trpěliví, že gól přijde.“