Infarktový závěr, super konec. Za mě dobrý start jara, hlásil dvougólový kanonýr Jurečka

Infarktový závěr, super konec. Za mě dobrý start jara, hlásil dvougólový kanonýr Jurečka

Pražská Slavia zažila na startu ligového jara divokou přestřelku v domácím prostředí se sladkou tečkou. Proti Jablonci se dvakrát gólově prosadil Václav Jurečka, který vítěznou trefu zaznamenal v sedmé minutě nastavení. Kromě oslav vítězství se může pochlubit již 150 starty v české nejvyšší soutěži.

Slavia se rychle dostala do vedení, ale hosté s ní dokázali držet krok. „Pro nás je to velká úleva. Měli jsme dobrý vstup, ani po jednom gólu jsme ale vedení neudrželi, soupeř nás vždycky dotáhl. Super, že jsme z toho nakonec vydolovali tři body,“ nechal se slyšet dvougólový Jurečka.

EXPERT MYSLEL, ŽE JE S BOHEMKOU V HRADCI AMEN. HRDINA HO VYVEDL Z OMYLU, ALE VÁHAL, ZDA MÁ SLAVIT

Svou devátou a desátou ligovou brankou se dotáhl na čelo tabulky střelců a mohl by se v této sezóně ucházet o korunku pro nejlepšího kanonýra tuzemské soutěže. „Jsou to jen statistiky, jsem ale rád, že to tam padá, že pomáhám týmu. Za mě dobrý start do jara, musím vytrvat v práci, pokračovat dál. Ale pořád je to jen začátek, první jarní kolo. Uvidíme, co bude dál,“ pokračoval devětadvacetiletý útočník.

Vybojovaná výhra proti Jablonci by mohla sešívaným dodat potřebné sebevědomí do dalších bojů. Ve hře jsou stále nejen o mistrovský titul, ale i trofej v MOL Cupu či Evropské lize. „Zápas nás nakopne, určitě. Třikrát vést, třikrát si nechat dorovnat, to je hodně náročné. Infarktový závěr, super konec, tři body. Musíme si to přenést do Zlína a výsledek potvrdit,“ uzavřel Jurečka v rozhovoru pro klubové stránky.

Foto: SK Slavia Praha