Sparta, Slavia, Sparta. Letná hlásí velký návrat, po konci kariéry bude pro mistra pracovat David Hovorka

Sparta, Slavia, Sparta. Letná hlásí velký návrat, po konci kariéry bude pro mistra pracovat David Hovorka

Na Letné chtějí být připraveni na maximum ve všech směrech. AC Sparta Praha a akademie ACS hlásí velkou novinku. Servis pro hráče a hráčky byl rozšířen o úsek mentálního koučinku. Garantem spolupráce je Marian Jelínek, který byl například koučem hokejové legendy Jaromíra Jágra, dlouhodobě ovšem spolupracuje s áčkem mistrovského klubu. Do letenských barev se vrací po konci kariéry ve Slavii také sparťanský odchovanec David Hovorka.

Marian Jelínek je jednoznačně osobou v tomto směru nejpovolanější. Spolupracuje nejen se Spartou, ale dlouhá léta také s celou řadou špičkových sportovců. Je současně vedoucím úseku s hlavní působností u mistrovského týmu a druholigové rezervy.

Další známou tváří nového úseku je David Hovorka. Ten je odchovancem sparťanské akademie. I když je mu teprve třicet let, v kariéře mu nedovolila pokračovat opakovaná vážná zranění. S fotbalem musel skončit už před rokem a konec oplakal. "Jsem se svým rozhodnutím smířený, našel jsem vnitřní klid. Ale nezastírám, že je to strašně těžké," vyznal se obránce, který se Slavií slavil dva mistrovské tituly.

Nyní se ale vrací na druhý břeh a bude znovu pracovat pro Spartu. V kariéře si zahrál také za Slovan Liberec. Aktuálně dokončuje studium mentálního koučinku. Hovorka se podle zprávy na webu letenského klubu bude věnovat podpoře chlapeckých mládežnických kategorií performance a profi, tedy starším žákům a dorostencům.

Pracovat na tomto projektu bude pro Spartu i bývalá tenistka a absolventka oboru psychologie Vendula Redlichová, která se zaměřuje na psychologii ve sportu; dále atletka Jana Novotná, taktéž vystudovaná psycholožka s působností na poli sportovní psychologie. Obě budou spolupracovat s ženami a dívkami od U11 až po A-tým, dále také s chlapeckými kategoriemi U11 – U13 a s děvčaty a chlapci v nižších kategoriích ve spolupráci s trenéry a rodiči.