Barcelonské klopýtání pokračuje. Chyby v obraně nás zabíjejí, ale boj o titul nevzdáváme, překvapil Xavi

Barcelonské klopýtání pokračuje. Chyby v obraně nás zabíjejí, ale boj o titul nevzdáváme, překvapil Xavi

Barcelonské tápání pokračuje, což jen potvrdila nečekaná remíza 3:3 s předposlední Granadou. Přesto trenér Xavi, který ještě před pár týdny působil rezignovaným dojmem a v té době ohlásil, že po sezoně skončí, nevzdává boj o titul. Španělský mistr tak nyní z třetího místa ztrácí deset bodů na Real Madrid a pětibodové manko má na druhou Gironu. "Ztratili jsme další dva body, navíc jsme přišli o možnost stáhnout manko na druhé místo," přiznal zklamaný Xavi. Vadily mu zejména chyby v defenzivě.

"Je to pro nás v boji o titul další komplikace, po ztrátě s Granadou to bude ještě těžší," kroutil hlavou po dalším domácím klopýtnutí. Šance stáhnout desetibodové manko je i podle něj malá, nikoliv však nemožná. "Nebudeme házet ručník do ringu. Nepovažujeme La Ligu za ztracenou, nevzdáváme se," citoval Xaviho španělský list Marca. "Granada hrála chytře, dokázala nás potrestat," dodal.

"Proti Villarrealu jsme selhali, teď taky. Darovali jsme soupeřům až příliš mnoho gólů a šancí. Tým má víru, odvahu, touhu, což ale nestačí," připomněl Xavi lednovou domácí prohru 3:5 se "žlutou ponorkou". Barcelonská legenda viděla problém i v zahozených brankových příležitostech. "Měli jsme spoustu šancí, jak zápas definitivně rozhodnout v náš prospěch. Je to obrovská škoda, bude to teď pro nás v lize zase o hodně těžší," nenalhával si Xavi, že je jeho tým ve svízelné situaci.

Katalánský tým trápí defenziva. V ligové sezoně inkasovala 33 branek, hůř je na tom už pouze šest celků. Například úhlavní rival Barcelony Real inkasoval pouze 15 gólů, nejméně ze všech. "V obraně se musíme hodně zlepšit. Defenzivní chyby poznamenávají celou sezonu, inkasujeme kvůli nim hodně branek. Zabíjejí nás," prohlásil mistr světa a dvojnásobný evropský šampion se Španělskem.