Chelsea dala v Premier League soupeři dvougólový mat v nastavení

Báječný finiš a dva góly v nastavení spasily Chelsea v pondělní dohrávce 24. kola Premier League na půdě Crystal Palace. Hosté za první půli neohrozili branku a po chybě v rozehrávce inkasovali. Po pauze ale nejprve Blues srovnali. V nastavení pak překlopili skóre na svoji stranu a vyhráli 3:1. Svěřenci Mauricia Pochettina si připsali již 14. vítězství v řadě proti tomuto soupeři, což je zároveň i klubový rekord proti nějakému z celků anglické nejvyšší soutěže.

Blues vedení Pochettinem byli v poslední době silně kritizováni, a to zejména po domácí porážce s Wolves. Následně se ovšem semkli a v opakovaném utkání FA Cupu jednoznačně porazili Aston Villu na jejím hřišti. Na dobrý výkon chtěli navázat i v lize, kde jim patřilo až 11. místo. Ještě hůře na tom však byl jejich londýnský soupeř Crystal Palace. Orli totiž za poslední tři měsíce zvítězili jen dvakrát, na marodku navíc zamířila řada opor v čele s Eberechim Ezem.

Kromě něj chyběl i Michael Olise a na ofenzivě domácích to šlo znát. Obranná složka hry jim ale fungovala na výbornou, a tak i náznaky šancí v podání Jeana-Philippa Matety dělaly v úvodní půlhodině z Crystal Palace nebezpečnější celek. Na jejím konci ztratil u vlastního vápna míč Noni Madueke, jenž dal jen chvíli předtím najevo svou frustraci u opačného pokutového území naštvaným gestem směrem k Enzovi Fernándezovi, a Lerma nádhernou křižnou ranou z 20 metrů otevřel skóre.

Start druhé půle se opozdil kvůli problémům s komunikačním zařízením rozhodčích a defenzivu Crystal Palace jako by tato prodleva poznamenala. Hned ve 47. minutě totiž neuhlídala náběh Mala Gusta. Ten z pravého křídla nastřelil balon do vápna a Gallagher ho pohotově poslal pod břevno. Domácí po delším čase zahrozili asi čtvrt hodiny před koncem základní hrací doby, kdy se rozhodl dobře hrající Matheus Franca zakončit přečíslení tvrdou střelou. Jinak ovšem vládla na zeleném pažitu Chelsea, což se projevilo na začátku nastavení. Po rychlém protiútoku Cole Palmer nesobecky našel Gallaghera, který z voleje zacílil přesně k levé tyči. Asistence Palmerovi zachutnaly a při dalším kontru dostal do ideální pozice Fernándeze, jenž si položil obránce a rozvlnil síť za Deanem Hendersonem potřetí.

Anglická liga - 24. kolo:
Crystal Palace - Chelsea 1:3 (30. Lerma - 47. a 90.+1 Gallagher, 90.+4 Fernández).