Po Prostějovu a Myjavě sáhla Líšeň také do kádru lídra MSFL a ze Zlínska přivedla dvojici nových záložníků

Po Prostějovu a Myjavě sáhla Líšeň také do kádru lídra MSFL a ze Zlínska přivedla dvojici nových záložníků

Protože byla druholigová Líšeň v posledních ročnících zvyklá na boje v popředí tabulky, současné desáté místo její sportovní úsek v čele s hlavním trenérem Milanem Valachovičem příliš netěší. A odpovídá tomu i dosavadní zimní zbrojení...

Hned první den tuzemského přestupového okna se na brněnskou půdu vrátil krajní záložník či obránce Martin Rolinek, jenž dva roky zpět vyměnil Líšeň za Mladou Boleslav a poté si zahrál také za Karvinou a Prostějov. Ve staronovém prostředí by se měl třiadvacetiletý mladík s šesti prvoligovými a pětasedmdesáti druholigovými starty pokusit restartovat kariéru.

Nedlouho po něm na něj navázal dvaadvacetiletý středopolař Ondřej Hapal, který strávil podzimní část ve Spartaku Myjava. Protože se ale bývalého hráče Sigmy či Považské Bystrice týkala základní sestava pouze ve čtyřech případech, toužil po změně prostředí.

Třetiligová Hostouň angažovala posilu z Brazílie. Další změny jsou blizko, tuší trenér Rodinger

"Marvani" ale ještě neskončili. Jejich dres bude oblékat i střední záložník Denis Dziuba, který je odchovancem Baníku Ostrava a za sebou má štace v Odře Petřkovice, Frýdku-Místku, Vratimově či Vítkovicích. Poslední rok a půl působil v Otrokovicích, kde je doma FC Zlínsko.

Z třetiligového Zlínska, které se spolu s béčky Karviné a Baníku vyhřívá na čele MSLF, dorazil do Líšně také třiadvacetiletý krajní záložník Patrik Gerža, jenž fotbalově vyrůstal v mládežnických strukturách "ševců". "V sezoně 2022/23 odehrál 32 utkání, ve kterých zaznamenal 4 góly a 7 asistencí. K tomu přidal další 3 zápasy a 2 trefy v MOL Cupu. V aktuálním soutěžním ročníku zasáhl na podzim do 13 duelů, dal 2 branky a u 3 asistoval," zaznělo na webu sklisen.com.

Líšeň se mimochodem v posledních týdnech výsledkově rozjela. V úvodní přípravě roku 2024 ji sice ještě nachytala prvoligová Karviná (0:1), nicméně poté dokázala zdolat béčko Slovanu Bratislava (4:0), Start Brno (3:1), Spartak Myjava (3:2), Petržalku (2:1) i Šamorín (2:1). Ostré soutěžní pak zahájí druhý březnový den domácím střetem s předposlední Viktorií Žižkov.