Slovácko přivádí z Košic novou krev do záložní řady. Nezačne však pod Svědíkem, nýbrž pod Němčickým

Slovácko přivádí z Košic novou krev do záložní řady. Nezačne však pod Svědíkem, nýbrž pod Němčickým

Až k tomuto datu působil jednadvacetiletý slovenský záložník Marcel Novák výhradně v rodné zemi, s tím, že přes mládež Michalovců a Žiliny se dostal až do Košic nebo Slavoje Trebišov. 

Na posledních dvou zmíněných adresách pak k tomuto datu posbíral 74 druholigových startů, ke kterým přidal také pět vystoupení v tamním poháru. Vzhledem k jeho mládí jde o solidní vytížení.

Rozběhlou sezonu 2023/2024 už by však na slovenské mapě dokončit neměl. Jak informoval na síti X Jozef Kopčo, mladého středopolaře čeká přestup do sousedního Česka.

Novák si měl plácnout se Slováckem, jehož sportovní úsek v něm vidí potenciál k dalšímu hernímu růstu. Rychlý debut ve FORTUNA:LIZE pod hlavním koučem áčka Martinem Svědíkem však nepřijde hned tak rychle.

Těžká fuška přerovského trenéra Chudy: Musí hrát odchovanci, hráče přeplácet nebudeme. Peníze v divizi jsou zvrácené

Bývalý mládežnický reprezentant Slovenska s tržní cenou okolo dvou a půl milionu korun totiž v Uherském Hradišti začne v týmové rezervě, jíž trenérsky vede Pavel Němčický, jemuž asistuje Darko Šuškavčevič.

V MSLF je béčko Slovácka až na šestnácté pozici a v odvetné části ročníku určitě bude chtít povyskočit výše. Kdyby třetí liga skončila teď, poroučelo by se totiž do divize.

Již pár týdnů před Novákem dorazil do kádru také nejlepší divizní střelec se šestnácti brankami Tadeáš Koryčan, jenž dosud zářil v barvách Přerova. I když mu je teprve devatenáct, v novém prostředí se od něj budou čekat branky. A to hned 10. března v domácím duelu proti "mezinárodnímu" Znojmu.