Deset proher ve 43 duelech? Pozice kritizovaného Tuchela slábne. Není vhodné se na něco takového ptát hráčů, říká Müller

OBSAHUJE OHLASY

Trenér Bayernu Mnichov Thomas Tuchel nechtěl po porážce v úvodním osmifinále Ligy mistrů spekulovat o své budoucnosti u týmu. Německý velkoklub prohrál na hřišti Lazia Řím 0:1 a po ligovém šlágru o čelo tabulky s Leverkusenem (0:3) nezvládl během čtyř dnů další důležité utkání.

"O tom vůbec nepřemýšlím. Radši bych se bavil o zápase," odpověděl Tuchel na tiskové konferenci na dotaz, zda se neobává o svou pozici. "Jsme všichni na stejné lodi. Není to jednoduchá situace, ale společně se z toho dostaneme. To je teď náš jediný cíl," citovala sportovního ředitele Bayernu Christopha Freunda agentura DPA.

O Tuchelově pozici nepochybuje ani zkušený záložník Thomas Müller. "Za prvé není vhodné se na něco takového ptát hráčů. Sportovní situace klubu teď samozřejmě není dobrá, ale nepřestáváme pracovat. Všichni hráči i trenér dělají každý den vše pro to, aby se to obrátilo," uvedl čtyřiatřicetiletý fotbalista.

Další rána pro Bayern. V Římě prohrál úvodní osmifinále Ligy mistrů, PSG slaví výhru

Laziu zařídil vítězství v 69. minutě z pokutového kopu kanonýr Ciro Immobile. Za penaltový zákrok na Gustava Isaksena navíc dostal obránce Dayot Upamecano červenou kartu a Bayern dohrával v oslabení.

"Udělali jsme příliš individuálních chyb, za které jsme zaplatili. Ve středu jsme si spíš sami prohráli zápas, než že by ho Lazio vyhrálo," mrzelo Tuchela. "V prvním poločase jsme měli dost šancí, soupeř neměl nic. Ve druhé půli jsme ale úplně ztratili rytmus, což si nedokážu vysvětlit. Bez střely na bránu pochopitelně nemůžeme vyhrát," podotkl padesátiletý německý kouč.

Galatasaray bude útočit, má jasno Ujfaluši. Manchester trestal z brejků, radí Spartě bývalý kapitán tureckého týmu

Bayern od Tuchelova nástupu před necelým rokem prohrál ze 43 soutěžních utkání podesáté. Stejný počet porážek měl i jeho předchůdce Julian Nagelsmann, ten však za 84 zápasů.

Další duel čeká německé šampiony v neděli v Bochumi. Následovat budou ligové zápasy proti Lipsku a Freiburgu a 5. března je na programu domácí odveta s Laziem.

Liverpool splní sen umírajícímu Erikssonovi. Na Anfieldu povede klubové legendy Škrtela, Dudka, Cissého a spol.