Dynamo uvolnilo do zraněními zdecimované Příbrami Horu. U Litavky zkouší i teplického Gornického

Dynamo uvolnilo do zraněními zdecimované Příbrami Horu. U Litavky zkouší i teplického Gornického

S jihočeským Dynamem, které vstoupilo do jara přesvědčivým přejetím Baníku (3:0), se v poslední době rozloučili oba nositelé jména Hora. Zatímco dvaatřicetiletý Jakub tak učinil definitivně již na konci předešlého roku a jaro stráví v barvách Dukly, o třináct let mladší Vojtěch jen dočasně.

Perspektivní útočník, který opustil kádr Jiřího Lercha po úvodním jarním kole, zřejmě doplatil na čerstvý příchod Němce Jakoba Tranzisky a na zbytek tohoto ročníku se od Českých Budějovic odpojil.

Mladý hráč, jenž naskočil v ligové sezoně 2023/2024 do deseti duelů a připsal si jednu branku (v ČFL v barvách rezervy skóroval v rámci pěti vystoupení dvakrát), byl do konce června zapůjčen druholigové Příbrami. Součástí dohody není opce.

Středočeský klub, který se ještě před ostrým jarním rozjezdem přátelsky utká s Ústím i Viktorií Žižkov, tak reagoval na zraněními zdecimovanou ofenzivní řadu.

Teď mám v hlavě návrat do každodenního režimu v klubu, říká Nezmar po konzultacích s novým majitelem Slovanu

Hora se navíc v jednom dresu potká s Davidem Krchem a Janem Brabcem, kteří jsou na příbramské půdě zapůjčeni ze stejného klubu. "Vojto, ať se Ti U Litavky daří!," uvádí oficiální stránky posledního celku FORTUNA:LIGY.

S týmem Karla Krejčího, který tento týden zdolal 4:3 Robstav Přeštice, aktuálně trénuje také dvacetiletý Vojtěch Gornický, jenž naposledy působil v béčku Teplic a dříve prošel také dorostem Sparty.

"Jeho příchod je ve formě testu, ve zbytku zimní přípravy se bude připravovat s A-týmem. V posledním utkání proti Robstavu odehrál několik minut ve druhém poločasu," vyšlo na fkpribram.cz.

Slovácko přivádí z Košic novou krev do záložní řady. Nezačne však pod Svědíkem, nýbrž pod Němčickým