Špatná zpráva pro Čtvrtečku i Kotka. Žižkov přivedl mezi tři tyče Bajzu, který chytal v Serii A za Parmu

Špatná zpráva pro Čtvrtečku i Kotka. Žižkov přivedl mezi tři tyče Bajzu, který chytal v Serii A za Parmu

Viktoria Žižkov, jež před pár dny nestačila na Dynamo Drážďany (0:2), v právě probíhající zimní přestávce zbrojí zejména kvůli tomu, aby se z druhé nejvyšší soutěže neporoučela hned po roce. Pro tuhé jarní boje ve F:NL ji v závěru tohoto týdne posílil zkušený slovenský brankář Pavol Bajza.

Dotyčná zpráva není příliš pozitivní zejména pro exsparťanskou dvojici Jan Čtvrtečka (6 startů v sezoně) a František Kotek (9 vystoupení).

Ostřílený Bajza bude v metropoli hostovat do konce ročníku z Hradce Králové, ve kterém odchytal během podzimní části všech devatenáct ligových soubojů.

Debut v červeno-bílém trikotu ho čeká již v sobotním přípravném utkání ve středočeské Větrušici proti Příbrami. "Vítej ve Viktorce a ať se daří," píše se na webu fkvz.cz.

Dynamo uvolnilo do zraněními zdecimované Příbrami Horu. U Litavky zkouší i teplického Gornického

Pro dnes již bývalého "votroka" se jedná již o čtvrtou českou klubovou zastávku. Dříve totiž hájil také tři tyče Slovácka a Karviné.

Bez pěti centimetrů dvoumetrový dlouhán z Žiliny v minulosti sbíral zkušenosti i v dánském (Vejle) či italském prostředí (Crotone, Parma), s tím, že v sezoně 2015/2016 prošel také dvěma slovinskými celky (Zavrč a Borčice).

Na českou mapu dorazil bývalý mládežnický reprezentant Slovenska po krátké zastávce v kyperském mužstvu Olympiakos Nikósie. Ve druhé nejvyšší soutěži se naposledy pohyboval před šesti lety.