Exslávista Mešanović se vrací po necelých pěti letech do hlavního města: Rád bych s Duklou postoupil do první ligy

Exslávista Mešanović se vrací po necelých pěti letech do hlavního města: Rád bych s Duklou postoupil do první ligy

Dukla to myslí s letošním útokem na FORTUNA:LIGU opravdu vážně. Po Matěji Helešicovi a Jakubu Horovi se totiž dejvickým funkcionářům podařilo přivést na Julisku další známé jméno z nejvyšší soutěže.

Na hostování do konce ročníku s případnou opcí na další sezonu totiž přichází do druhého týmu F:NL mimořádně ostřílený bosenský forvard Muris Mešanović a hlavní trenér Petr Rada s ním má samozřejmě velké plány.

Třiatřicetiletý útočník zatím naposledy nastupoval za polskou Puszczu, která hraje tamní Ekstraklasu. Na podzim za ni odehrál 575 minut a  protože chodil do hry často z lavičky náhradníků, skórovat se mu nepodařilo.

Do českého prostředí se tak vrací po necelých čtyřech letech (má za sebou i štace v Kayserisporu, Denizlisporu či Nieciecze) a nelehkého úkolu v podobě návratu do nejvyšší soutěže si je dobře vědom.

Špatná zpráva pro Čtvrtečku i Kotka. Žižkov přivedl mezi tři tyče Bajzu, který chytal v Serii A za Parmu

"Rád bych s Duklou postoupil do první ligy. Tento cíl má i celý klub, což bylo pro mě při příchodu zásadní. Jsem rád, že mohu být po pár letech zpátky v Česku a už se těším, až celá jarní část začne," vzkázal na webu fkdukla.cz sám kanonýr.

Zdejší fanoušci ho velmi dobře znají z Jihlavy, Mladé Boleslavi i Slavie, se kterou se v minulosti dvakrát radoval z mistrovského titulu.

Dukla, která v roce 2024 nevyhrála ani jeden z dosavadních šesti přípravných duelů, ho bude moci poprvé nasadit již v sobotu proti třetiligovým Zápům.

Mešanović by měl vytvořit útočnou dvojici s Lukášem Matějkou, který se na podzim zapsal do střelecké listiny šestkrát a bude mít ještě co dělat, aby zopakoval předešlý ročník se čtrnácti vstřelenými brankami.