Sportovní ředitel Plzně Kolář se radoval z talentované posily. Po pár dnech je mladík z Viktorie pryč

Sportovní ředitel Plzně Kolář se radoval z talentované posily. Po pár dnech je mladík z Viktorie pryč

To byla rychlost. Mladý útočník Florián Višňa vydržel v Plzni jen devět dní a už se znovu stěhuje. Talentovaného hráče získal západočeský klub z Opavy, teď ale vyšlo najevo, že jej Viktoria uvolnila do druholigového rakouského klubu SV Lafnitz, který má stejné vlastníky jako Plzeň.

„Jsme rádi, že jsme získali takto mladého fotbalistu s potenciálem, který musíme nyní společně dále rozvíjet,“ uvedl sportovní ředitel Viktorie Daniel Kolář. Teď ale vyšlo najevo, že člen českého reprezentačního výběru do 17 let ve Viktorii hrát nebude, když vyrazil na zkušenou do zahraničí.

Nejde o žádnou senzaci. Vše zapadá do veřejně prezentovaného konceptu plánované spolupráce mezi partnerskými kluby, které vlastní současní majitelé Viktorie.

Rakouský klub už se posilou pochlubil na sociálních sítích. „Florián Višňa se stěhuje do Lafnitzu, byl k nám zapůjčen partnerským klubem z Plzně. Vítej v Lafnitzu," uvedli Rakušané na síti X.

Další posilou, která přišla spolu s Višňou, je pětadvacetiletý útočník Mink Peeters. Ten hrál naposledy druhou nejvyšší soutěž v Emirátech za Gulf United. V mládežnických kategoriích působil v akademii Realu Madrid. Na kontě má tři starty v druholigovém klubu Almere City, kde byl v sezoně 2017/18 na hostování.