Mohl vydělávat 27 milionů týdně! Sterling ale odolal pokušení, za Ronaldem ho nedostala ani nabídka snů

Mohl vydělávat 27 milionů týdně! Sterling ale odolal pokušení, za Ronaldem ho nedostala ani nabídka snů

Hvězdnému útočníkovi Chelsea Raheemu Sterlingovi se možná před rokem zatočila hlava, když mu přistála na stole nabídka Saúdské Arábie. Kdyby souhlasil, mohl vydělávat týdně 900 tisíc liber a dostal by se mezi nejlépe placenou trojku Saudi Pro League, kde válí třeba Cristiano Ronaldo. List The Telegraph nyní prozradil, že se hráč rozhodl zůstat v Londýně, kde bere týdně „pouhých“ 300 000 liber týdně, což je necelých devět milionů korun.

Devětadvacetiletý hráč odolal vábení dálek i štědré finanční nabídce a zůstal na Stamford Bridge, minimálně na tuto sezonu. Nechtěl prý opustit Blues po pouhé sezoně v jejím dresu. Do Chelsea přešel v roce 2022 a uzavřel tam smlouvu na pět let. Během prvních dvanácti měsíců pak zaznamenal devět gólů napříč soutěžemi.

Ani tyto trefy ale londýnský klub nespasily. V Premier League bral až čtrnácté místo, což znamenalo nejhorší umístění klubu mezi anglickou elitou od roku 1994. V této sezoně již Sterling nastřílel v lize pět gólů a přidal šest asistencí, úspěšnější je v klubu jen Cole Palmer.

Změny v Chelsea zatím nezabraly. V lětě se dá čekat v kabině Blues hráčské zemětřesení

Už v sobotu večer může pak známý hráč přidat další v souboji se svým bývalým zaměstnavatelem. Chelsea se totiž předvede na Etihad Stadium, kde je doma Manchester City, který bojuje o mistrovský titul a bojuje o každý bod. I svěřenci Mauricia Pochettina pošilhávají po příčkách, z nichž by se dalo projít do Evropy.

Chelsea pak má ještě šanci vyhrát svou první trofej pod Pochettinem. Ve finále Carabao Cupu nastoupí příští víkend proti Liverpoolu. V jeho barvách si zase užívá rozlučkovou sezonu německý manažer Klopp, a tak se dá čekat obrovská bitva.

Sterling vyhrál v dresu Citizens čtyřikrát Premier League a jednou FA Cup.