Rozhodčí nám to neprohrál, ale metr nebyl úplně jednotný, posteskl si kouč Bohemians.. Vadil mu gól zadarmo

Rozhodčí nám to neprohrál, ale metr nebyl úplně jednotný, posteskl si kouč Bohemians.. Vadil mu gól zadarmo
OBSAHUJE VIDEO

Klokany sobotní porážka 0:2 s Plzní bolela. Výsledkově i na hřišti. Souboj plný emocí rozhodli ve svůj prospěch Západočeši dvěma rychlými góly. Bohemians se prosadit nedokázali. „Do zápasu jsme špatně vstoupili. Hloupou chybou jsme nabídli soupeři zadarmo gól, a to nás vykolejilo,“ neskrýval zklamání trenér Bohemians Jaroslav Veselý v rozhovoru pro O2 TV.

A co víc, brzy inkasoval vršovický klub podruhé. „Od té doby si to Plzeň kontrolovala. My jsme si nějaký tlak vytvořili, ale za mě to bylo v útočné fázi málo,“ vadilo kouči Pražanů. „Chybělo mi tam víc přesnosti, kvality. Soupeř vyhrál zaslouženě. Mrzí mě, že máme spoustu rohů a nic z toho nevytěžíme. Kdybychom dali kontaktní gól, bylo by to dramatičtější.“

Zápasy dvou velkých rivalů ovládly zejména do přestávky emoce. Veselý nabídl vysvětlení proč. „Emotivní to bylo, protože to za mě bylo nekonzistentní. V první půli oba týmy hledaly, co vlastně bude zapískaný. A co nebude. Rozhodčí nám to neprohrál. Ale ten metr nebyl úplně jednotnej. Některý věci pouštěl a některé ne. To pak budilo spoustu zlé krve a nervozity,“ naznačil asistent reprezentačního kouče. „To byl jeden z důvodů, proč byl první poločas divoká a hektický. V tom druhém už to bylo lepší,“ doplnil.

Kovařík se chtěl vytáhnout: Jedla by můj trestný kop asi neměl, ale netrefil jsem směr

Porážku s Plzní těžce kousal i zkušený hráč Pražanů Jan Kovařík. Toho mrzelo, že Bohemians opět nabrali, stejně jako v Hradci, dvougólové manko. „Prohrávat dvakrát za sebou o dva góly není úplně ideální. V Hradci jsme to stihli aspoň zremizovat, bohužel tady nás Plzeň zkušeným výkonem nepustila do žádné vyložené šance. Zaslouženě vyhrála, protože jsme jim nabídly chyby, které potrestala. Oni nám je nenabídli,“ měl jasno, co rozhodlo.

Sám se mohl trefit z trestného kopu, jenže nebylo mu přáno. „Trefil jsem to dobře i výška byla dobrá, dobře to klesalo. Netrefil jsem ale směr. Myslím, že Jedla by to asi neměl, ale to už je teď jedno,“ netrápil se zahozenou šancí. Dobře ale věděl, že se standardními situacemi by Klokani měli nakládat lépe.

Kovařík v minulosti za Plzeň hrál, takže pro něj mají duely proti Viktorii vždy speciální nádech. „Vždycky se chci vytáhnout a porazit je. Ale nepodařilo se nám to. Musíme zvládnout zápasy, co jsou před námi,“ dodal smířeně.