Devět střel, žádný gól. Zklamaný Haaland v emocích odstrčil kameru. Guardiola kanonýra hájil

Devět střel, žádný gól. Zklamaný Haaland v emocích odstrčil kameru. Guardiola kanonýra hájil

Mašina na góly neměla v sobotu svůj den. Kanonýr Erling Haaland se sice devětkrát dostal k zakončení, ale ani jednou se gólové radosti nedočkal. Třiadvacetiletého hráče Manchesteru City to pořádně rozhodilo. Po skončení utkání s Chelsea totiž v emocích odstrčil televizní kameru. Citizens po výsledku 1:1 ztratili v derby s Chelsea dva body. Prohru navíc favorit odvrátil díky zásahu Rodriho až v závěru.

"Je dobré mít devět střel," nechal se slyšet manažer City Pep Guardiola na adresu Haalanda. "V dalším zápase se prosadí. Byl jsem fotbalista, hrál jsem 11 let, dal jsem 11 gólů. Jeden gól za sezonu. Je to fotbal, hráči jsou také jen lidé."

Když se hráči po závěrečném hvizdu shromáždili na hřišti, Haaland odstrčil televizní kameru zaměřenou na jeho obličej. Nor, který v minulé premiérové sezoně v Premier League přepisoval střelecké rekordy, pokračoval ve své plodné formě i v té aktuální, než ho problémy s nohou vyřadily na téměř dva měsíce ze hry.

Minulý víkend dvakrát skóroval při vítězství City nad Evertonem 2:0 a s 16 góly se vrátil do čela tabulky kanonýrů. City zůstalo v tabulce třetí s 53 body, čtyři za vedoucím Liverpoolem a dva za Arsenalem, ale se zápasem k dobru. Na druhé místo se mohou posunout, pokud v úterý vyhrají venku v Brentfordu.

zdroj: Opta by Stats Perform

"Kdyby Haaland proměnil šance, ani bychom o tom nemluvili. O Haalanda se nikdy nebojím, jeho mentalita je úplně jiná než u většiny útočníků ve světovém fotbale. Vždycky se dostane do šancí, ale spoustu jich promarní.... Kdyby se do těch šancí nedostával, tak bych si začal dělat starosti," přemítal bývalý hráč City Micah Richards pro televizní stanici Sky Sports.

Severský kanonýr vypadal po celý zápas frustrovaně, když dvakrát poslal hlavou míč nad břevno a poté střílel z voleje těsně vedle. Jeho největší šancí byla hlavička zblízka, kterou poslal nad břevno.

Liverpool pokazil kanonádou Brentfordu jubileum, Manchester City klopýtl, West Ham si připsal další porážku