Liverpool pokazil kanonádou Brentfordu jubileum, Manchester City klopýtl, West Ham si připsal další porážku

Brentford prohrál v sobotním utkání 25. kola anglické Premier League na vlastním hřišti s Liverpoolem 1:4. Domácí drželi ve svém historicky 100. duelu v nejvyšší anglické soutěži s favoritem krok do 35. minuty, kdy lobem odstartoval zkázu Londýňanů Darwin Núňez. Už v první půli hosté museli dvakrát střídat a nečekaně brzy se tak na trávník dostal Mohamed Salah. Ten své první vystoupení na Ostrovech v roce 2024 oslavil po změně stran asistencí a gólem. Ve večerním šlágru Manchester City jen remizoval s Chelsea 1:1.

V úvodu střetnutí měli navrch domácí, kteří drželi balon na útočné polovině. První šanci si však připravili Reds. Conor Bradley se protáhl do vápna a vypálil, po jeho ráně ještě dorážel Diogo Jota, ale oba střelecké pokusy vychytal Mark Flekken. Diváci se v první půli rozhodně nenudili, hra se přelévala ze strany na stranu a oba týmy si připravily dost šancí. Ve 35. minutě jedna z nich skončila gólem. Po dlouhém odkopu Virgila Van Dijka se díky šikovné hlavičce Joty dostal do brejku Núňez, který situaci dva na nikoho vyřešil parádním lobem a otevřel skóre. Autor gólové nahrávky se však dlouho neradoval, protože pár minut nato se zranil a musel střídat.

Hned po zahajovacím hvizdu druhé půle si Kloppovi svěřenci připravili několik gólovek, které ale německému trenérovi radost nepřinesly. V 55. minutě už mohl lodivod hostů propuknout v jásot. Salah poslal míč do vápna Alexisu Mac Allisterovi, který si mezi třemi hráči soupeře pokryl balon a přízemní střelou překonal Flekkena. Dalších 13 minut nato už to bylo 0:3. Salah se ocitl v akci jeden na jednoho proti Nathanu Collinsovi, přes kterého se mu podařilo zakončit a poslat míč do pravého dolního rohu brány. Nedlouho poté přišla odpověď, když po rychlé akci z pravé strany zakončoval ve velkém vápně Sergio Reguilón, jehož střelu dokázal Caoimhín Kelleher vyrazit pouze k dorážejícímu Toneymu. V závěru duelu ještě upravil skóre po přihrávce Luise Díaze po zemi zakončující Cody Gakpo.

Arsenal slaví pátou výhru v řadě

Arsenal vyslal za pátým vítězstvím v řadě už ve čtvrté minutě přesnou ranou Ödegaard. Před pauzou zvýšil po faulu na Trossarda z penalty Saka a stejný hráč se prosadil i těsně po přestávce. Dvaadvacetiletý anglický křídelník se v sezoně trefil už dvanáctkrát a přidal i sedm gólových přihrávek. Skóre ještě dovršili Trossard a Havertz.

Svěřenci Mikela Artety navázali na předchozí výhru 6:0 nad West Hamem, který se neprosadil ani tentokrát a prohrál na hřišti Nottinghamu 2:0. U šestého zápasu "Kladivářů" bez výhry v řadě byl od začátku z českých reprezentantů pouze Vladimír Coufal, jenž na hřišti strávil 75 minut. Tomáš Souček v 83. minutě nahradil Emersona.

Domácí poslal do vedení v nastavení prvního poločasu Awoniyi. V 71. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Phillips, jenž po lednovém příchodu z Manchesteru City zažívá nepovedený start do angažmá ve východním Londýně. Výsledek zpečetil Hudson-Odoi.

Tottenham doma prohrál s Wolverhamptonem 1:2 a z pátého místa ztrácí na Liverpool deset bodů. Wolves poslal do vedení v 42. minutě Gomes, ale 34 sekund po začátku druhého poločasu srovnal Kulusevski. Na Gomesův druhý gól z 63. minuty už domácí odpověď nenašli. "Spurs" alespoň protáhli sérii ligových utkání se vstřeleným gólem na 37 zápasů. Delší šňůru zaznamenal jen Arsenal, který v letech 2001 a 2002 skóroval v 55 utkáních v řadě.

Čtvrtá Aston Vila díky dvěma brankám Ollieho Watkinse zvítězila na hřišti Fulhamu 2:1 a na čelo ztrácí osm bodů. Za domácí zkorigoval skóre Rodrigo Muniz.

Porážku Citizens odvrátil Rodri

Ani jeden z týmů nezůstal v úvodu střetnutí za očekáváním a hra se přelévala z jedné strany na druhou. V první gólové příležitosti se neobjevil nikdo jiný než Erling Haaland. Ten si z druhé vlny naběhl na měkký centr z dílny Juliána Álvareze, nicméně podařilo se mu hlavičkovat jen těsně nad břevno. O chvíli později dal na odiv svůj fotbalový um obávaný Palmer, který na polovině hřiště vyšachoval hned několik protihráčů, vysunul nabíhajícího Mala Gusta a ten předložil na penaltu míč Nicolasovi Jacksonovi. Senegalec si ale se vzniklou situací vůbec neporadil a bídným dotykem se připravil o možnost nebezpečně zakončit. Své zaváhání odčinil Jackson ve 42. minutě, kdy po rychlém brejku vyzval ke skórování Sterlinga. Anglický křídelník nejprve zasekl balon před Kylem Walkerem, aby pak přesným obstřelem překonal Edersona.

Po změně stran se k exekuci přímého kopu z hranice šestnáctky postavil De Bruyne. Ani on se však nesetkal s úspěchem, když svůj pokus poslal těsně nad břevno. O chvíli později si střílenou přihrávku Phila Fodena našel ve vápně Haaland, ale v pozici, ze které obvykle trefuje zařízení, selhal. Posléze pláchl po pravé straně už po několikáté Gusto, naservíroval míč nabíhajícímu Sterlingovi, nicméně Ederson se fantasticky roztáhl a nedovolil Angličanovi další zápis do statistik. Závěrečný tlak Citizens nakonec přinesl ovoce v podobě vyrovnání. Byl u toho Rodri, jenž se v pokutovém území prodral k odraženému balonu a i s přispěním teče Trevoha Chalobaha jej dopravil na místo určení.

Anglická liga - 25. kolo:

Brentford - Liverpool 1:4 (75. Toney - 35. Núňez, 55. Mac Allister, 68. Salah, 86. Gakpo),
Burnley - Arsenal 0:5 (39. z pen. a 47. Saka, 4. Ödegaard, 66. Trossard, 78. Havertz),
Fulham - Aston Villa 1:2 (64. Rodrigo Muniz - 23. a 56. Watkins)
Newcastle - Bournemouth 2:2 (57. Gordon z pen., 90.+2 Ritchie - 51. Solanke, 69. Semenyo),
Nottingham - West Ham 2:0 (45.+5 Awoniyi, 90.+5 Hudson-Odoi
Tottenham - Wolverhampton 1:2 (46. Kulusevski - 43. a 63. Gomes)
Manchester City - Chelsea 1:1 (83. Rodri - 42. Sterling) .

20. Sheffield United 24 3 4 17 22:60 13

Poznámka: Everton přišel o 10 bodů jako trest za porušení finančních pravidel..

Petr Čech? Monstrum. Četl mi myšlenky, vzpomíná na prohrané finále Ligy mistrů útočník Bayernu