Skvělá zpráva pro Leverkusen, další bundesligová senzace na účet Bayernu. Frankfurt bral bod ve Freiburgu

Krize Bayernu Mnichov pokračuje. Německý mistr prodloužil sérii bídných výsledků na půdě Bochumi, kde prohrál 2:3. Navíc byl opět vyloučený stoper Upamecano. V čele tabulky tak má Leverkusen náskok osmi bodů. Frankfurt pak přišel v německé lize v 90. minutě o vítězství na hřišti Freiburgu, remizoval 3:3 a potřetí za sebou nevyhrál. Eintracht i přesto má na poslední pohárové šesté příčce náskok čtyř bodů na sedmé Brémy. Osmý Freiburg má pouze horší skóre než Werder.

V základní sestavě Frankfurtu nastoupila zimní posila do útoku Kalajdzic, ale už po deseti minutách musel rakouský reprezentant ze hřiště odejít vinou zranění. Nahradil ho Knauff. Eintracht otevřel skóre ve 27. minutě zásluhou Marmúše. Hned o tři minuty později vyrovnal domácí Doan. Střídající Knauff dostal hosty ve 35. minutě zpět do vedení, ale Freiburg stihl podruhé vyrovnat ještě před poločasem. Z penalty se prosadil Grifo.

V 72. minutě se podruhé v utkání prosadil Knauff a Frankfurt šel potřetí v zápase do vedení. Svěřenci Christiana Streicha však dokázali v 90. minutě do třetice srovnat. Po rohovém kopu se trefil Gregoritsch.

Ve druhém poločase byl zápas téměř na čtvrt hodiny přerušen poté, co na protest proti plánovanému příchodu zahraničních investorů do bundesligy přeletěla nad hřištěm dvě fanoušky dálkově řízená letadla a shazovala na trávník sladkosti.

Upamecano se opět červenal

Po šancích na obou stranách nakonec otevřel skóre Jamal Musiala, jenž zakončil parádní driblink přesnou trefou pod břevno. O chvíli později mohl být rozdíl mezi oběma celky o gól větší, tradiční kanonýr Harry Kane však mířil na domácí tribunu. Ani Bochumi se již tradičně nevyhnuly protesty proti německé fotbalové asociaci, a tak se rozhodčí rozhodl utkání po necelé půlhodině přerušit. Dlouhá pauza obhájci titulu neprospěla. Z protiútoku potrestala nedůraznost Bavorů bývalá naděje Arsenalu Asano. Manuel Neuer lovil míč ze sítě zanedlouho znovu. Svého mladšího bratra Nica, který nastupuje v Dortmundu, bezesporu na dálku potěšil Schlotterbeck, jenž si našel centrovaný míč z rohového kopu a jednomu z nejlepších brankářů historie nedal sebemenší šanci zasáhnout.

Po druhém kole vhazování předmětů na hrací plochu bylo utkání krátce po změně stran opět přerušeno. Tuchelova družina pak šlápla na plyn, nicméně obětavost hráčů Blau-Weiss ji dělila od vyrovnávací branky. Krátce po hodině hry byl povolán na plac i novic ve službách Bayernu Bryan Zaragoza, jenž měl původně řady německého klubu posílit až po sezoně, avšak zranění Kingsleyho Comana jeho přestup uspíšilo. Následně Upamecano ve vlastním vápně zasáhl loktem do obličeje jednoho z protihráčů a druhá žlutá karta znamenala pro obránce Bayernu předčasný odchod do sprch. Specialista na pokutové kopy Kevin Stöger pak překonal Neuera. Pár minut před koncem dodal špetku naděje mnichovskému mužstvu Kane, když doklepl míč do prázdné brány. Na nic víc už se hosté nezmohli, a v Bochumi se tak na tento večer bude ještě dlouho vzpomínat.

Německá liga - 22. kolo:

Freiburg - Eintracht Frankfurt 3:3 (30. Doan, 45.+5 Grifo z pen., 90. Gregoritsch - 35. a 72. Knauff, 27. Marmúš),
Bochum - Bayern Mnichov 3:2 (38. Asano, 44. Schlotterbeck, 78. Stöger z pen. - 14. Musiala, 87. Kane)