Někteří mladí mě moc neposlouchají, jedou si svůj svět, ale parta je na dobré úrovni, nečekal jsem to, přiznává Hušbauer

Někteří mladí mě moc neposlouchají, jedou si svůj svět, ale parta je na dobré úrovni, nečekal jsem to, přiznává Hušbauer
OBSAHUJE VIDEO

Současný příbramský kapitán Josef Hušbauer, jenž v první polovině sezony vynechal pouze jeden zápas (po svém návratu z Kypru ho jednoduše nestihl), si zahrál ve druhé nejvyšší domácí soutěži zhruba po dvanácti letech.

Dynamického Nováka zdobí dobrý výběr místa i výborné zakončení, první smlouvu mu dala Plzeň už v 15 letech

Velmi dlouhá zimní příprava, v rámci níž sehrají svěřenci trenéra Karla Krejčího ještě duel s třetiligovým Ústím nad Labem, mu příliš nevoní. Raději už by se pral o body...

"Je to hrozně dlouhé. Trénujeme šestý týden a ještě dva máme před sebou. Do toho ta zima. Výhoda je, že jsme byli před pár dny poprvé na trávě. Ta umělka není úplně ideální, ale po těch třech letech, co jsem se do Česka vrátil, už si zase trochu zvykám a příprava je zatím dobrá," uvedl třiatřicetiletý středopolař v interview pro klubovou televizi.

Jeho středočeský zaměstnavatel tentokráte neabsolvoval žádné soustředění v lepších klimatických podmínkách a všech šest týdnů strávil u řeky Litavky. Zkušený hráč se zkušenostmi z italského, německého i kyperského prostředí to však za nevýhodu nepovažuje, ba naopak.

"Je to lepší, než někam jezdit. Jasně, cestování za lepším počasím i přírodní tráva mají něco do sebe, ale podmínky, jaké budou v březnu i v dubnu, se budou podobat těm, co jsou v lednu a únoru. Proto je lepší setrvat tady. Já už jsem takový, že jsem radši doma, nerad cestuju, takže spokojenost," překvapil exreprezentant.

Příbramské výsledky v roce 2024:

3:1 s Admirou Praha
1:5 s Povltavskou FA
3:1 s Duklou
2:3 s Táborskem
2:0 s Viktorií B
2:2 s Pískem
4:3 s Přešticemi
2:4 s Viktorií Žižkov

Dobrý pocit má i z dosavadní souhry s mančaftem. "Zápasy zatím byly kvalitní, i když jsme hráli třeba se soupeři z třetí ligy. Na druhou stranu si však můžete v ofenzivě vyzkoušet útočné akce, které byly na dobré úrovni. Bohužel šancí bylo hodně a gólů málo. Jsem rád, že ze základního kádru moc nikdo neodešel a jsme pohromadě, což je velké plus. A taky přišli nováčci do ofenzivy i defenzivy, takže jsme ještě posílili a snad budeme i dobře připravení," dodal Hušbauer.

Jak vnímá taktickou stránku a vůbec herní tvář? Mužstvo na ní dělalo již na podzim a na strategii najíždí až po kondici. "Budeme se prezentovat podobně jako na podzim, hlavně ke konci, kdy jsem chtěli hrát hodně aktivně a náročně, což je velmi důležité," informovala někdejší hvězda obou slavných pražských "S".

Protože je střelec Tomáš Wágner více méně stále na marodce, v nynějším výběru ho neminul status nejstaršího hráče kádru. "Někteří mě moc neposlouchají," usmíval se bývalý záložník Cagliari či Dynama Drážďany. "Někdy je mezi námi věkový rozdíl docela velký, takže jsem tady sám. Je tam pár kluků, kteří jsou blíž ke mně, ale většina z nich je fakt hodně mladých, takže ti si jedou svůj svět. Musím však říct, že parta je na dobré úrovni. Nečekal jsem to," uzavřel.

Aktuálně čtvrtý tým F:NL zahajuje jaro první březnový den v Opavě a osm dní poté přivítá před vlastním publikem Líšeň.