Mbappé nemusí být jediným. Real by chtěl z pařížského kádru přivést ještě marockého krajního obránce

Mbappé nemusí být jediným. Real by chtěl z pařížského kádru přivést ještě marockého krajního obránce

Letní zbrojení Realu Madrid má mít podle listu Marca výraznou stopu v Parku Princů. Již delší dobu se zmiňuje možný přesun Kyliana Mbappého, signály sílí a transfer je na spadnutí, ale nemuselo by se jednat o jedinou tvář, která by z Paříže mohla na San Bernabéu zamířit. Předmětem zájmu má být také marocký krajní obránce Achraf Hakimi.

Mbappé měl minulý týden po zápase Ligy mistrů proti Realu Sociedad oznámit vedení, že po této sezóně odejde. Hlavním adeptem na jeho zisk jsou Los Blancos, ale na Ostrovech byl nedávno zmiňován i Arsenal a server Defensa Central aktuálně přispěchal s tím, že Citizens jsou ochotny všechny konkurenty přeplatit a francouzského kanonýra zlákat na Etihad Stadium.

Veřejnost má však jasno. Mbappé půjde do Realu, protože kromě atraktivní adresy se jedná také o klub, ke kterému od dětství chová velké sympatie. Podle Sport Zone by jej mohl následovat i Chraf Hakimi.

 SEDM SOUTĚŽNÍCH STŘETŮ BEZ TRIUMFU? GATTUSO KONČÍ V MARSEILLE JIŽ PO NECELÉM PŮL ROCE

Pravého obránce již s Realem Madrid pojí minulost, avšak příliš se v něm tehdy neprosadil. Přes hostování v Dortmundu se nakonec usadil v Interu Milán, kde naplno rozvinul svůj potenciál, aby po něm poté sáhlo právě PSG. Ve prospěch odchodu pětadvacetiletého marockého legionáře hovoří i jeho herní vytížení v Parku Princů.

Hakimi má velmi vřelé přátelské vztahy s Mbappém, což by také mohlo sehrát svou roli. Pokud Bílý balet zašle do francouzské metropole 60 milionů eur, mohlo by být PSG svolné k této ztrátě v týmu o mnoho více než v případě Kyliana.

P.S.: Mbappé se už podle médií dohodl na smlouvě s Realem. Pětadvacetiletý forvard se španělskému klubu podle médií upíše na pět let s ročním příjmem 15 milionů eur (asi 381 milionů korun). Mbappé navíc dostane štědrý podpisový bonus ve výši 150 milionů eur (asi 3,8 miliardy korun). Částku mu bude "Bílý balet" vyplácet postupně. Mistrovi světa z roku 2018 také v Realu zůstane podíl na osobnostních právech. Podle serveru BBC Mbappé informoval vedení PSG o úmyslu zamířit do Realu minulý týden. Z francouzského celku, se kterým získal pět titulů a zahrál si ve finále Ligy mistrů, odejde jako volný hráč, protože mu v létě skončí smlouva.

Foto: Paris Saint-Germain FC