V české lize mi scházejí kluby s konceptem jako mají Žilina a Salcburk, hlásí expert. Možná by se takový tým neudržel, tuší

V české lize mi scházejí kluby s konceptem jako mají Žilina a Salcburk, hlásí expert. Možná by se takový tým neudržel, tuší

Sázejí trenéři v české nejvyšší soutěži dostatečně na mladé hráče? Nebo raději stále dávají na úkor talentů větší prostor zkušenějším borcům? Názory se liší a fandové i experti se mohou přít nekonečně dlouho. Je to podobné, jako když se rozproudí debata o tom, kdo je nejlepším hráčem historie. Každý bude mít svůj názor a svoji pravdu. Fanoušek a majitel oblíbeného účtu Mladá liga na sociální sítí X Marek Danko se problematikou nasazování mladých hráčů do zápasů detailně zabývá a rozpovídal se o něm v úterním vydání Livesport Daily.

Expert ozřejmil, jak je to s vytížením mladých hráčů ve FORTUNA:LIZE v porovnání se zahraničím a kdo aktuálně patří mezi největší tuzemské talenty. Mezi nejvýraznější mladé tváře, které pravidelně nastupují mezi českou elitou, se jednoznačně řadí Matěj Jurásek nebo Martin Vitík.

Zajímavé hráče, kterým se věští zářná budoucnost, ale najdeme napříč ligovým spektrem prakticky v každém klubu. To, jaký pak dostávají zápasový prostor v základních sestavách, už do značné míry záleží na hlavních trenérech.

VŠECH DOSAVADNÍCH 197 EPIZOD PODCASTU LIVESPORT DAILY JE K DISPOZICI ZDE

"Situace v české nejvyšší soutěži je srovnatelná třeba s Rakouskem nebo Polskem. Bohužel ale nemáme v lize nějaký tým, který by to stavěl na tom, že bude dávat šanci výhradně mladým hráčům, něco jako na Slovensku Žilina nebo v Rakousku Salcburk. Takový koncept mi tady trochu chybí, ale možná je to dáno tím, že naše liga je tak kvalitní, že by se v ní žádné takové mužstvo neudrželo," říká Marek Danko.

V úterní epizodě podcastu Livesport Daily jsme také řešili:

Odchody mladých hráčů do zahraničí a na hostování.

Oblíbené trenéry pro talentované fotbalisty.

Práci nejlepších českých klubů s mladými hráči.

Nový díl Livesport Daily najdete na oblíbených podcastových platformách – SpotifyApple Podcasts a Google Podcasts.