Priskeho dlouhodobý spor s Antverpami skončil, trenér Sparty se může těšit na miliony

Priskeho dlouhodobý spor s Antverpami skončil, trenér Sparty se může těšit na miliony

Věděli jste o tom, že se Brian Priske soudil více než 18 měsíců se svým předešlým zaměstnavatelem Royalem Antverpy? Předmětem sporu bylo to, jestli byl současný šéf sparťanské lavičky z belgického klubu vyhozen, nebo zda z přístavního města ve Vlámsku odešel dobrovolně. Jako vítěz nakonec z celé tahanice odešel šestačtyřicetiletý rodák z dánského Horsensu.

Priske převzal Antverpy 22. června 2021 a v sezoně s nimi skončil na čtvrté pozici, s tím, že již 23. května 2022 Royal oznámil, že bude v klubu končit.

Soud vypukl poté, co se o pár dní později (31. května) upsal letenskému "S". Zatímco vedení Royalu tvrdilo, že Priske odešel dobrovolně, aby si plácl se zástupcem FORTUNA:LIGY a žádal po něm odškodné více než 15 milionů korun, podle Priskeho mu byl kontrakt ukončen předčasně a chtěl vyplatit odškodné ve výši téměř třinácti milionů korun.

Brian Priske vs. FORTUNA:LIGA:

Sezony: 2
Zápasy: 56
Celková úspěšnost: 79,8%
Titul: 1

Ve prospěch někdejšího stratéga Midtjyllandu sehrála zásadní roli komunikace na WhatsAppu s manažerem Svenem Jacquesem a tehdejším technickým ředitelem Antverp Marcem Oversmasem, jenž má v současnosti kvůli sexuálnímu skandálu zákaz působení ve fotbale. Právě z ní bylo patrné, že byl propuštěn.

"Kvitujeme, že soud správně vyhodnotil, že to nebyl Brian, který by klub opustil. Byl vyhozen a má nárok na odškodnění. S výsledkem jsme tedy spokojeni," citoval server tipsbladet.dk slova Priskeho právního zástupce Kristofa De Saedeleera.

Pěti mistrovskými tituly ověnčené Antverpy mimochodem vede již necelé dva roky Priskeho nizozemský vrstevník Mark van Bommel a v současnosti se v belgické First Division A nalézá s Royalem na čtvrté pozici.

V české lize mi scházejí kluby s konceptem jako mají Žilina a Salcburk, hlásí expert. Možná by se takový tým neudržel, tuší