Hamšíka čeká schůzka s prezidentem Neapole De Laurentiisem, ale i tak tvrdí: Teď ještě není správný čas na návrat

Hamšíka čeká schůzka s prezidentem Neapole De Laurentiisem, ale i tak tvrdí: Teď ještě není správný čas na návrat

Ve středu večer povede Neapol poprvé kouč slovenského národního mužstva Francesco Calzona, jenž se s prezidentem "Partenopei" Aureliem De Laurentiisem dohodl na dočasné výpomoci do konce aktuálního ročníku 2023/2024. Jde již o třetího kouče SSC v této sezoně a v rámci velké premiéry má před sebou pohárový střet s Barcelonou.

Zeman je po úspěšné operaci srdce, sezona v třetiligové Pescaře pro něj už ovšem skončila

Přímo na stadionu Diega Armanda Maradony u toho bude i Marek Hamšík, který je u slovenské reprezentace členem početného realizačního týmu. I tato skutečnost vyvolala spekulace, zda se nabídka netýká i velké slovenské ikony minulých dní.

"Letím do Neapole. Měl jsem to v plánu delší dobu, už když jsem viděl rozlosování Ligy mistrů. Budu na zápasy, protože něco takového jsem si nechtěl nechat ujít," informoval šestatřicetiletý internacionál v interview pro RTVS.

Pětapadesátiletý kouč už v klubu v minulosti působil jako asistent Luciana Spalettiho a Maurizia Sarriho a jednoznačně jde o největší výzvu jeho klubové kariéry. Na jihu Apeninského poloostrova mimo jiné povede i svého svěřence z repre Stanislava Lobotku a několik měsíců tak bude sedět na dvou židlích současně.

Ancelottiho nabídka by se mohla Modričovi rozležet v hlavě a šance na posílení trenérského štábu Realu žije

"Pro trenéra jde o splněný sen. Řešilo se to se Slovenským fotbalovým svazem, který to musel schválit. Všechno se doladilo k trenérově spokojenosti. Calzona ví, že má podporu ze všech stran," přidal bývalý dlouholetý kapitán své země, jehož konto zdobí úctyhodných 134 mezinárodních vystoupení.

Byť je bývalý středopolař Brescie, Trabzonsporu i IFK Göteborg legendou Neapole, v jejímž dresu působil v letech 2007 - 2019 a překonal hned několik klubových rekordů, členem trenérského štábu SSC by se stát zatím neměl.

Má totiž rozdělanou práci ve vlastní RSC Hamšík Academy Banská Bystrica, kde vede jeden z juniorských výběrů. Uprostřed pracovního týdne by ho proto neměl přemluvit ani sám první muž neapolského fotbalu.

"Trenér mě oslovil, byl by rád, kdybych byl v trenérském týmu. Ve středu mám ještě setkání s prezidentem De Laurentiisem. Oběma jsem ale říkal, že se cítím na to, abych byl teď doma, ne v Neapoli. Je to lákává nabídka. Neapol je můj druhý domov. Rád bych se tam jednou vrátil, ale nyní ještě není ten správný čas," osvětlil. 

LOBOTKU, OSIMHENA A SPOL. BY MOHL PŘEVZÍT TRENÉR SLOVENSKA, KTERÝ SE UČIL U SPALETTIHO I SARRIHO