Ancelottiho nabídka by se mohla Modričovi rozležet v hlavě a šance na posílení trenérského štábu Realu žije

Ancelottiho nabídka by se mohla Modričovi rozležet v hlavě a šance na posílení trenérského štábu Realu žije

Ani funkční chorvatský veterán v madridských službách Luka Modrič (38) nebude hrát věčně a v dohledné době by se mohl dočkat velké profesní změny. Na pomyslném stole mu má totiž ležet nabídka na členství v trenérském štábu Realu.

Bývalý rozdílový hráč Tottenhamu Hotspur měl obdržet konkrétní nabídku zhruba dva měsíce zpět přímo od hlavního trenéra madridského kolosu Carla Ancelottiho.

A byť ji ostřílený špílmachr střelhbitě odmítl, s tím, že se hodlá i nadále soustředit hlavně na hráčskou kariéru, podle posledních informací z jeho tábora ji nezavrhl a naopak o ní začíná uvažovat.

Uvedl to server The Athletic, který připomněl, že už dlouholetá ikona Realu začala uvažovat o ukončení profesionální kariéry. S definitivním rozhodnutím však hvězda ze San Bernabéua nepospíchá.

Současnou prioritou pětinásobného vítěze Ligy mistrů je totiž mistrovský titul v Primera División a následný úspěch jeho rodné země na mistrovství Evropy v Německu.

Modrič v této sezoně LaLigy:

20 startů
1 gól
4 asistence
1 žlutá karta

Jisté je, že rodák ze Zadaru už pro nejúspěšnější klub v historii Champions League nějakou dobu není nepostradatelným článkem. V dosavadní sezoně LaLigy ostatně odehrál jen pětačtyřicet procent dosavadního programu a základní sestava se ho týkala jen jedenáctkrát z pětadvaceti případů.

"Luka je hrající legendou a platí to i pro Real Madrid. Rozhodnutí o příštím soutěžním ročníku ale musí udělat on sám," prohlásil Ancelotti na konto borce, který má na kontě 172 odehraných mezinárodních duelů za Chorvatsko.

V barvách Realu držitel stříbra i bronzu ze dvou posledních světových šampionátů zvládl v posledních dvanácti letech 516 soutěžních utkání. Protože má ve španělské metropoli kontrakt už jen do letošního června, svou bilanci už pravděpodobně nijak radikálně neposune.

V současném realizačním týmu "Bílého baletu" mají své místo také Davide Ancelotti, Francesco Mauri, Simone Montanaro nebo Antonio Pintus. Modrič by dotyčný a pro širokou veřejnost "bezejmenný" list nepochybně rozzářil.

Strach o život bývalé hvězdy Barcelony. Vězeňské úřady se bojí, že se Alves pokusí o sebevraždu