Liverpool ve druhém poločase otočil zápas s Lutonem. Obrat nastartoval van Dijk

Fotbalisté Liverpoolu porazili v předehrávce 26. kola Premier League na vlastním stadionu Luton 4:1. Jürgenu Kloppovi scházelo hned 10 důležitých hráčů A-týmu, což se dlouho projevovalo především v ofenzivě. Tu do obvyklých obrátek nakopl až kapitán Virgil van Dijk, jenž v 56. minutě reagoval na trefu houževnatě hrajících Kloboučníků z první půle. Pouhé dvě minuty nato dokonal obrat Cody Gakpo, u jehož zásahu si připsal již druhou asistenci v utkání Alexis Mac Allister.

Reds se udrželi v čele nejvyšší anglické soutěže, když o víkendu porazili Brentford taktéž 4:1. Výborný návrat na trávník zažil Mohamed Salah, jenž proti Bees vstřelil gól a na další asistoval, v průběhu týdne se ale ocitl zpět na listině zraněných. Liverpool chtěl přidat vítězství i v netradičním středečním termínu proti Lutonu, který naopak po skvělém lednovém tažení začal výsledkově pokulhávat.

Domácí zahájili utkání ve velkém tempu. V první šanci se objevil Luis Díaz, který se odpoutal od obránce a ránu na zadní tyč namířil jen těsně vedle. Po úvodním náporu červených přišel ovšem ve 12. minutě šok. Tahith Chong vypálil z úhlu, brankář Caoimhín Kelleher míč sice vyrazil, ale pouze k Chiedoziemu Ogbenemu, jenž do prázdné brány hlavičkou skóroval. Zaskočený tým z města Beatles postupně přebíral iniciativu. To se projevilo, když ve velké příležitosti skluzující Díaz těsně minul tyč.

HAALAND ROZHODL A GUARDIOLA VZKAZUJE: NEKRITIZUJTE HO, NEBO VÁM ZASE ZAVŘE PUSU

Po změně stran důrazně vybojoval míč v pokutovém území Lutonu Gakpo, jehož následnou ránu k tyči skvěle vyrazil brankář Thomas Kaminski na roh. Ten umístil Mac Allister přesně na hlavu van Dijka, který srovnal. Jen o chvíli později Mac Allister naservíroval další parádní přihrávku tentokrát na Gakpa, jehož hlavička z bezprostřední blízkosti znamenala vedení Liverpoolu. Fantastickou pětiminutovku domácích mohl vyšperkovat van Dijk po opětovném centru argentinského záložníka, nicméně výborným reflexem brance zabránil gólman hostů. V 71. minutě Andrew Robertson vypíchl rozehrávku Lutonu a nahrál Díazovi, jenž v rychlosti obehrál obránce a pokusem na přední tyč zvýšil vedení svého týmu. V závěru ještě přidal gól technickou ranou do horního rohu branky Harvey Elliott.

Liverpool tak potvrdil roli favorita a získal tři body. Oba celky se kvůli pohárovým povinnostem vrátí zpět do ligové akce až 2. března. Reds změří síly s Nottinghamem, The Hatters vyzvou Aston Villu.