Soud rozhodl, bývalá hvězda Barcelony půjde na čtyři a půl roku za mříže. Alves chystá odvolání

Soud rozhodl, bývalá hvězda Barcelony půjde na čtyři a půl roku za mříže. Alves chystá odvolání

Hotovo. Španělský soud ve čtvrtek uznal bývalého hvězdného hráče Barcelony Daniho Alvese vinným ze znásilnění ženy v barcelonském nočním klubu. Brazilec byl odsouzen na čtyři a půl roku vězení, i když před soudem tvrdil, že je nevinný. Alves se podle své právní zástupkyně proti rozhodnutí soudu odvolá.

Čtyřicetiletý hráč před soudem popřel, že by 31. prosince 2022 v ranních hodinách sexuálně napadl ženu. Jeho právník požádal, aby byl zproštěn viny, ale soud byl jiného názoru a bývalého hráče poslal za mříže. Zároveň musí své oběti zaplatit jako odškodnění sumu 150 000 eur.

Alves byl obviněn z toho, že vylákal ženu na toaletu ve VIP části nočního klubu, kde mělo dojít následně k sexuálnímu napadení. U soudu Brazilec tvrdil, že mohla odejít, „kdyby chtěla“. Soud však shledal, že to tak nebylo. V rozsudku soud uvedl, že existují i jiné důkazy než svědectví oběti, které prokazují, že byla znásilněna. Alvesovi jistě také nepomohlo, že měni výpověď. Majitel více než čtyř desítek trofejí, vítěz Copy América či olympijského turnaje totiž dlouho tvrdil, že ženu vůbec nezná. Následně přiznal sexuální styk s tím, že si ho ale oba užívali.

U soudu mimo jiné uvedl, že žena ho při tanci v klubu sváděla a dobrovolně s ním poté šla na toaletu, kde spolu měli sex se vzájemným souhlasem. Původní popření styku vysvětlil Alves snahou zachránit své manželství. Třiadvacetiletá žena svědčila u soudu zpoza zástěny a se zkresleným zvukem, aby byla zachována její anonymita.

"Bylo prokázáno, že oběť nedala svůj souhlas. Existuje důkaz, vedle svědecké výpovědi žalující strany, který dokládá, že došlo ke znásilnění," uvedl soud v prohlášení. Podle něho žena utrpěla fyzické i psychické následky. Například si zranila koleno poté, co ji Alves strčil na zem.

Rána pro velmoc! Brazílie neuspěla v kvalifikaci a na olympiádě nebude obhajovat zlato

"Jsme spokojeni, protože verdikt potvrdil to, co tvrdíme celou dobu - oběť říkala pravdu a poté trpěla," konstatoval právník David Saenz, jehož tým bude řešit, zda Alves dostal odpovídají trest.

Soud vzal jako polehčující okolnost, že se rodák z Juazeira už dříve zavázal zaplatit ženě odškodné bez ohledu na konečný verdikt. Alvesovi naopak nepomohlo vysvětlení, že byl při činu opilý. "Mohu říct pouze to, že stále věřím v Alvesovu nevinu," uvedla hráčova právnička Inés Guardiolová.

Státní žalobci požadovali pro Alvese devítiletý trest odnětí svobody, zatímco právníci žalující strany chtěli, aby za mřížemi strávil 12 let. Obhajoba požadovala zproštění obžaloby, nebo v případě prokázání viny roční trest plus 50 000 eur jako odškodnění pro oběť. Alves se podle své právní zástupkyně proti rozhodnutí odvolá.

Alves je ve vězení od svého zadržení 20. ledna 2023. Jeho žádosti o propuštění na kauci byly zamítnuty, protože soud vyhodnotil jako stiuaci jako rizikovou v tom, že by mohl bývalý hráč Barcelony uprchnout do Brazílie. Ta své občany podle zprávy španělského listu Marca nevydává v případě odsouzení do jiných zemí.

V minulých dnech se objevily zprávy, že je ve vězení Brazilec pod neustálým dohledem, protože je na tom špatně psychicky a uvažoval o sebevraždě.

Strach o život bývalé hvězdy Barcelony. Vězeňské úřady se bojí, že se Alves pokusí o sebevraždu