Pardubice získaly hráče, který jim v mužstvu typologicky chybí. Z Opavy dorazí exslávistický dlouhán Yahaya

Pardubice získaly hráče, který jim v mužstvu typologicky chybí. Z Opavy dorazí exslávistický dlouhán Yahaya

Čerstvě dvacetiletý nigerijský forvard Mohammed Marzuq Yahaya, jenž o sobě dával na podzim vědět v barvách Opavy, se stal majetkem Pardubic. Jarní část však ještě bude hostovat ve Slezsku a tamnímu výběru pomůže v bojích o postup v MOL Cupu a také ve F:NL.

Perspektivní mladík, který je díky vysoké postavě precizní ve vzduchu, se poprvé zjevil v domácím prostředí v létě 2022, kdy začal nastupovat za slávistickou devatenáctku. Do zdejší branže ho přivedl agent Daniel Smejkal.

Do Opavy se přesunul v létě 2023, učil se od zkušeného Davida Vaněčka a 442 odehraných minut ve druhé nejvyšší soutěži se mu podařilo přetavit ve tři přesné zásahy, s tím, že jednou udeřil také v domácím poháru proti Zbrojovce Brno.

Kotal v ohrožení? Votroci už řeší, kdo případně zkušeného kouče nahradí. Ve hře jsou známá jména

"Sledovali jsme jeho výkony v opavském dresu a velmi se nám líbil. Je to mladý a velmi vysoký talent, který nám typologicky v mužstvu do ofenzivy chybí. Je důrazný, rychlý, má výbornou hru hlavou a dobře se orientuje ve vápně, což ho předurčuje k tomu, aby se prosadil i v nejvyšší soutěži," okomentoval posilu sportovní ředitel Vít Zavřel, jehož vyjádření lze najít na webu fkpardubice.cz.

Byť se tento týden Yahaya objevil v pardubické CFIG Areně, po splnění mediálních povinností se opět vrátil na opavskou půdu. Pardubice Opavě poděkovaly za korektní jednání. "Naše dohoda je taková, že hráč bude působit v Opavě do konce ročníku. Naší snahou je, aby nasbíral co nejvíce zkušeností, dále se rozvíjel a ještě více se adaptoval na český fotbal," přidal východočeský funkcionář.

Svou novou útočnou pušku budou Pardubice nepochybně sledovat i 25. února, kdy se v rámci čtvrtfinále poháru představí v Opavě Dukla.