Kučera to v Prostějově zkusí s nigerijským obrem z Baníku B. Na Hanou poslaly nepotřebné hráče i Zbrojovka, Sigma či Hradec

Kučera to v Prostějově zkusí s nigerijským obrem z Baníku B. Na Hanou poslaly nepotřebné hráče i Zbrojovka, Sigma či Hradec
PŘED STARTEM F:NL

V Prostějově se nehodlají smířit s tím, že patří k nejvážnějším aspirantům na trpký sestup do MSFL. Na Hané se proto v závěru domácího přestupového okna vydatně posilovalo.

Slovenský šampion vábil na Tehelné pole také nejlepšího střelce Vyškova, Metsoko ale zůstává na Moravě

Šestnáctý celek F:NL si těsně před uzávěrkou přestupů vypůjčil z Baníku Ostrava devatenáctiletého nigerijského dlouhána Abdoulkarima Muhammeda Jamiu, jenž bude na Hané hostovat do konce sezony a mohl by vytvořit novo útočnou dvojici se zkušeným slovenským obrem Tomášem Malcem.

Jamiu zasáhl do podzimní části MSFL v barvách ostravského béčka do jedenácti duelů a byť na trávnících pobyl 491 minut čistého času, do střelecké listiny se nezapsal. O patro výše by to tedy neměl mít zrovna snadné. Nový trenér 1. SK Radim Kučera s ním však může mít své plány.

Na seznamu nováčků se naléhá i Jan Štěrba, který přichází na půlroční hostování ze Zbrojovky Brno, kde se nevlezl do jarního kádru kouči Tomáši Poláchovi.

Spodní část tabulky:

12. AC Sparta Praha B - 17 bodů
13. SK Hanácká Slavia Kroměříž - 17 bodů
14. FK Varnsdorf - 16 bodů
15. FK Viktoria Žižkov - 15 bodů
16. 1. SK Prostějov - 15 bodů

Hostování se týká i teplického brankáře Filipa Muchy, který už v minulosti několik sezon hájil prostějovské tyče a vrací se tak do starého známého prostředí. Sigma Olomouc zase Prostějovu půjčila na Andrově stadionu nepotřebného dvaadvacetiletého zadáka Adama Bednára.

Klub, jenž letos v zimě dokázal položit na lopatky pouze Hanáckou Slavii Kroměříž (utká se s ní také ve víkendové generálce na soutěžní boje) a Petržalku, však podepisoval i natrvalo.

Ondřej Rudzan dorazil do Prostějova jako volný hráč po ukončení kontraktu ve slovenském celku MFK Skalica a z Hradce Králové přišel osmadvacetiletý obránce Ondřej Ševčík. "Vítejte mezi námi a ať se vám tu daří," píše se na webu 1skprostejov.cz.