Slovenský šampion vábil na Tehelné pole také nejlepšího střelce Vyškova, Metsoko ale zůstává na Moravě

Slovenský šampion vábil na Tehelné pole také nejlepšího střelce Vyškova, Metsoko ale zůstává na Moravě
PŘED STARTEM F:NL

Slovan Bratislava si sice ve slovenské Niké lize přesvědčivě kráčí pro čtrnáctý titul a celé soutěži vládne s pohodlným náskokem dvanácti bodů na druhou Žilinu, nicméně na přestupovém trhu už mu to tolik nejde.

Podle informací srbského Telegrafu slovenský obr usiloval například o třiadvacetiletého kapitána Partizanu Svetozara Markoviće, jenž má v Bělehradu kontrakt až do 30. června 2026. Dostal však košem.

Kouč Vladimír Weiss starší měl v rámci zimního transferového okna na radaru také dvacetiletého mladíka Dominika Hollého, nicméně dnes již extrenčínský záložník si nakonec vybral Miroslava Peltu a jabloneckou Střelnici.

Druholigová NEJ: Nabito měl Vyškov, děravá obrana trápila Žižkov, ve statistikách zasvítil Varnsdorf

A jak na síti X informoval účet Futbalové zákulisie, na Tehelné pole nakonec nedorazí ani jednadvacetiletý útočník druholigového Vyškova Idjessi Metsoko, jenž se tak bude moci v odvetné části sezony F:NL prát o status nejlepšího kanonýra. Na podzim totiž udeřil devětkrát a další zásah si připsal také v MOL Cupu.

Sportovní úsek účastníka vyřazovacích bojů v Konferenční lize zaujal bývalý ofenzivní fotbalista francouzského Auxerre ve vzájemném přípravném utkání, které se odehrálo zhruba před pěti týdny (2:2).

SVOBODA O PŘESUNU DO VYŠKOVA I KONKURENCI: DŘÍV JSEM SE RVAL S HAALANDEM. CO HO ZASKOČILO NA REALU?

Jedním z hráčů, kteří pokořili obranu bratislavského klubu, byl právě 191 centimetrů vysoký střední útočník s devítkou na zádech, který dorazil na Moravu loni v červenci.

Vyškov tak oním rozhodnutím potvrdil, že jeho ambice ve zbytku ročníku budou nemalé a hlavní trenér Jan Kameník na něj bude moci sázet i v těžké jarní části F:NL.

P.S.: Slovan musí uhradit dluhy vůči svému bývalému hráči Vernonu De Marcovi, jinak mu FIFA v letním přestupovém okně zakáže registrovat nové hráče. Ani ty, kteří by do hlavního města našich východních sousedů dorazili zadarmo.

 

© AJ Auxerre