Osmančík odmítl Nikla a je hodně vděčný Vozábalovi s Nádvorníkem: Moc by se mi líbilo třetí místo udržet, nebo ještě i vylepšit

Osmančík odmítl Nikla a je hodně vděčný Vozábalovi s Nádvorníkem: Moc by se mi líbilo třetí místo udržet, nebo ještě i vylepšit
PŘED STARTEM F:NL

Třiadvacetiletý ofenzivní univerzál Pavel Osmančík z Dynama České Budějovice měl v poslední době nabídku odejít na hostování do Viktorie Žižkov, kde už působil v jarní části sezony 2021/2022. Odchovanec Bohemians Praha 1905, jenž v poslední době prošel také Varnsdorfem nebo Příbramí, však nakonec upřednostnil Táborsko, které je na tom v tabulce F:NL přeci jen o dost lépe.

Na jihu země se už připravuje pár dní a neměla by ho minout ani nedělní generálka na start jara proti béčku Sparty. Protože se jeho odchod ze Střeleckého ostrova seběhl dost rychle, stále ho ještě vstřebává...

"První dojmy v Táborsku jsou nicméně super, s několika z kluků se známe už z dřívějška a doufám, že s ostatními se brzo poznám taky. Jsem hodně vděčný panu řediteli Vozábalovi a panu trenéru Nádvorníkovi, že o mě i takhle narychlo projevili zájem a celé jsme si to během jednoho dne vykomunikovali," liboval si v interview pro web fctaborsko.cz.

Pro třetí tým druhé ligy se rozhodl hned z několika důvodů. Velkou roli hrál zájem, který od klubu pocítil a zapomínat nejde ani na ambice, jimiž se tým po podzimní části netají. "Velkým faktorem pro mě bylo i to, že žiju v Českých Budějovicích, takže to pro mě byla nejjednodušší varianta i co se týče dojíždění," přiznal Osmančík.

Táborsko zvyšuje konkurenci v ofenzivě. Osmančík je podle Nádvorníka rychlostní typ útočníka, jichž je málo

Se zmíněným koučem Nádvorníkem byl v intenzivním kontaktu již od chvíle, co se naskytla možnost jeho příchodu. "Bavili jsme se o mé pozici v týmu, ale už i o konkrétních herních a taktických věcech. Z komunikace s panem trenérem jsem měl velmi dobrý pocit," pochvaloval si mladík.

Silonu by chtěl pomoci dobrými výkony, góly i asistencemi. Na prvním místě má však týmový úspěch. "Moc bych si přál skončit v horních patrech tabulky a splnit tak cíl, který tu máme stanovený. Moc by se mi líbilo třetí místo udržet, nebo ještě i vylepšit. To bych bral jako opravdu velký úspěch," líčila nejčerstvější akvizice modro-bílých barev.

Druhá liga, v níž se podle něj hraje rychlý a dynamický fotbal, vypukne již za týden. V kabině Táborska vidí na ostatních hráčích velkou natěšenost na první zápas, což mu dává pozitivní energii.

Namlsané Táborsko chce útočit na baráž, chystá úpravy stadionu. První čtyři kola ukážou, na co máme, tuší Vozábal