Turecká média Galatasaray nešetří: Dobrý tým si jen za peníze nekoupíte, skvělého Priskeho čeká velká budoucnost

Turecká média Galatasaray nešetří: Dobrý tým si jen za peníze nekoupíte, skvělého Priskeho čeká velká budoucnost
OBSAHUJE OHLASY

Podle tureckého tisku se Galatasaray nepoučil z úvodního utkání play off Evropské ligy na domácí půdě a při čtvrteční porážce 1:4 se Spartou na pražské Letné zopakoval stejné chyby. Média zkritizovala hráče kvůli množství laciných ztrát a trenéra Okana Buruka za volbu krajních obránců. Novináři nebyli spokojení ani s výkonem anglických rozhodčích v čele s hlavním Anthonym Taylorem.

"Tým, který v Lize mistrů sehrál vyrovnané zápasy s Bayernem Mnichov nebo Manchesterem United, nakonec padl v Praze. Velká škoda!" napsal list Fotomac. "Před týdnem Galatasaray vybojoval výhru 3:2, z chyb se ale nepoučil. Cesta evropskými poháry je u konce," přidal deník Posta.

Sparťany poslal do vedení Angelo Preciado, za hosty srovnal Abdülkerim Bardakci. V 70. minutě uviděl červenou kartu obránce Galatasaraye Kaan Ayhan a domácí přesilovku třikrát využili. Nejprve se trefil v 74. minutě střídající Indrit Tuci, o šest minut později Lukáš Haraslín a pojistku přidal v nastavení Jan Kuchta.

Přímá účast českého šampiona v Lize mistrů? České kluby se přibližují Skotsku a mají o dva pohárové zástupce více

"Galatasaray znovu vstoupil špatně do zápasu. Po vyrovnávací brance měl další šance a kontroloval hru, ve druhé půli se ale duel postupně změnil v noční můru. Nedokázal pořádně kombinovat, neuhrál jediný míč," uvedl deník Hürriyet. "Za celou sezonu nebyli turečtí šampioni takhle nepřesní. Spoustu ztrát, pozičních chyb a zkažených přihrávek," vyjmenoval Fotomac.

Média se shodla, že největší slabinou Galatasaraye jsou kraje obrany, zejména levá strana. Novináři zkritizovali vedení klubu i trenéra Buruka, že při absencích neměli připravenou odpovídající náhradu, k dispozici navíc nebyly ani zimní posily. Pravý bek Serge Aurier přišel do klubu zraněný a levý obránce Derrick Köhn nebyl na soupisce pro Evropskou ligu.

Kouč Galatasaraye se omluvil za závěrečnou šarvátku: Nebylo to hezké, nesluší nám to a nemělo by se to dít

"Odpovědnost za konec v pohárech nese vedení klubu, které s krajními obránci spáchalo harakiri. Kéž by hráli Ayhan a Berkan Kutlu v záloze a ne jako nouzové řešení v obraně, navíc v tak důležitém zápase," napsal Fotomac. "Dobrý tým si jen za peníze nekoupíte. Vedení selhalo stejně jako trenér Buruk, jenž zvolil špatnou taktiku i základní sestavu," dodal list se zjevným odkazem na zvučné ofenzivní posily Galatasaraye.

Podle tureckého tisku rozhodl dvojzápas souboj mezi levým bekem Kutluem a Preciadem, který se trefil v obou utkáních a na další gól nahrál. "Sparta je dobrý tým s výbornou organizací hry a skvělým trenérem Priskem, kterého čeká velká budoucnost. Nedělalo mu problém určit hlavní soupeřovu slabinu. Není náhoda, že proti Galatasarayi je zápas co zápas hvězdou hráč na pravém křídle," podotkl Hürriyet.

Buruk naběhl na Haraslína. Na konci jsme si to vyříkali a podali si ruce, je mezi námi vzájemný respekt, tvrdí letenský expres

Turečtí šampioni dohrávali oba zápasy v oslabení. Ayhanovu červenou kartu po ostrém šlapáku na Haraslína považují média za zaslouženou, přesto měla k výkonu sudího Taylora výhrady. "Velký Anthony Taylor podlehl tlaku z tribun a toleroval Spartě tvrdou hru. A mezitím takový Kerem Aktürkoglu byl okopáván a schytal spoustu ran, aniž by se pískal faul," napsal Fotomac.