Kouč Galatasaraye se omluvil za závěrečnou šarvátku: Nebylo to hezké, nesluší nám to a nemělo by se to dít

Kouč Galatasaraye se omluvil za závěrečnou šarvátku: Nebylo to hezké, nesluší nám to a nemělo by se to dít
OBSAHUJE OHLASY

Podle trenéra Okana Buruka předvedli hráči Galatasaraye Istanbul v odvetném venkovním utkání 2. kola Evropské ligy proti Spartě (1:4) výkon zcela pod své možnosti. Hlavní příčinu prohry viděl ve zbytečných ztrátách míče, po nichž Pražané vstřelili tři ze čtyř gólů. Na tiskové konferenci zároveň zkritizoval rozhodčího Anthonyho Taylora. Omluvil se také za své chování po závěrečném hvizdu.

Úřadující turečtí mistři šli do utkání na Letné s náskokem 3:2 z minulého týdne. V odvetě dlouho drželi stav 1:1, jenže v 70. minutě uviděl červenou kartu Kaan Ayhan a Sparta v početní výhodě třikrát skórovala.

"Celý zápas nám zkazily zbytečné ztráty míče, dostali jsme po nich tři ze čtyř gólů. Soupeř čekal na svoje šance, a když se do nich dostal, proměnil je. V první půli jsme hráli lépe, srovnali jsme na 1:1, drželi jsme víc míč. Pořád jsme ale ztráceli balony, což takovému klubu, jakým je Galatasaray, nesluší. Docházelo k tomu i bez presinku Sparty, míče jsme odevzdávali. To je hlavní důvod naší prohry, ale bylo jich víc. Hráli jsme zcela pod své možnosti. Chci soupeři pogratulovat za srdnatý výkon a za vítězství. Přeji jim hodně štěstí," řekl Buruk.

Priske už Tuciho několikrát zklamal, jelikož ho nepostavil na hřiště. Má ale skvělou mentalitu, září trenér

Podle něj řada hráčů Galatasaraye předvedla špatný výkon. "Individuální výkony vybraných hráčů byly v poslední době velmi dobré, ať už v lize, nebo v Evropě. V neděli proti Ankaragücü jsme měli silné individuální momenty. Dnes se nám to nepovedlo přenést na hřiště, pak se nepohoda přenesla i na tým. Na každé pozici jsme měli problém," uvedl padesátiletý Turek.

"Hráčům ale věřím i nadále, umějí hrát lépe. Prožili jsme špatný den. Zlomovým momentem bylo, že jsme šli do deseti. Po vyloučení našeho hráče jsme se do hry už nedostali. Při vyrovnaném počtu hráčů bychom zápas zvládli pravděpodobně lépe," prohlásil Buruk, který kromě Galatasaraye hrál i za jiné istanbulské celky Besiktas a Basaksehir či Inter Milán.

Sparta může narazit na Liverpool, Bayer či West Ham, Slavii hrozí AC Milán i AS Řím a Plzeň má v nabídce Ajax

Utkání odřídili angličtí sudí v čele s Taylorem. "Nejsme spokojeni s výkonem rozhodčího. Rozhodně se nejednalo o kvalitní výkon. Od rozhodčího z Premier League by člověk očekával lepší výkon. Již od svého příjezdu sem nebyl rozhodčí zřejmě ve formě," podotkl Buruk.

Po závěrečném hvizdu se mezi oběma střídačkami strhla hromadná šarvátka. "Nebylo to hezké, nesluší nám to a nemělo by se to dít. Viděl jsem se na záběrech, chci se za to omluvit. Během utkání jsem si něco říkal s Haraslínem, následně jsme si to vyjasnili a objali se. Pogratuloval jsem mu k postupu a omluvil se mu. Omlouvám se i za své chování na konci utkání. Kdyby během zápasu čtvrtý rozhodčí konal svou práci, k těmto situacím by nedošlo," řekl Buruk.

Sparta utnula dlouhou sérii Galatasaraye bez prohry, Turkům nadělila čtyřku a zaslouženě pronikla do osmifinále EL

Hráči se podle něj nyní musí soustředit na boj o zbývající tři trofeje. "Je třeba si teď stanovit další cíle. Chceme vyhrát ligu, Turecký pohár i Superpohár. Věřím svým hráčům, že budou motivovaní. Otázkou zůstává, jestli bychom s touto předvedenou hrou mohli v Evropě postupovat dál," poznamenal Buruk, jenž reprezentační kariéru uzavřel v květnu 2010 v přátelském utkání s Českem.