Plzeň potřetí v jednom roce loupila ve Vyškově a ulovila Metsoka. Jdu do velkého klubu, září mladý kanonýr

Plzeň potřetí v jednom roce loupila ve Vyškově a ulovila Metsoka. Jdu do velkého klubu, září mladý kanonýr

Slovenskému šampionovi Slovanu Bratislava se to nepodařilo, nicméně Viktoria Plzeň to zvládla a žádaného útočníka Idjessiho Metsoka přivedla do západočeské Doosan arény ona. Zareagovala tím i na dlouhodobé zranění nigerijského forvarda Rafiua Durosinmiho.

Nejlepší střelec lídra F:NL z Vyškova, který se na podzim blýskl jedenácti soutěžními trefami a čtyřmi gólovými asistencemi, podepsal ve Štruncových sadech s účastníkem vyřazovací fáze Konferenční ligu smlouvu na tři a půl roku až do léta 2027.

"Jde o typologicky velmi zajímavého hráče a jsem rád, že se vše podařilo dotáhnout ještě před koncem přestupního termínu a můžeme Idjessiho Metsoka přivítat v našem klubu," informoval na webu fcviktoria.cz sportovní ředitel Daniel Kolář.

VYŠKOV ZÍSKAL TALENT Z AKADEMIE, KTERÁ VYCHOVALA HALLERA. ČESKO JE JINÉ, ALE KVALITA TU JE, HLÁSÍ MLADÝ STŘELEC

"Věříme, že se v našem týmu velmi rychle aklimatizuje i díky tomu, že se v kabině setká se svým bývalým spoluhráčem z Vyškova Cheickem Souarém. Ve Vyškově předváděl vynikající výkony a nyní by na ně měl navázat i v našem dresu," přidal funkcionář.

Plzeň nakupuje v Drnovicích často a ráda. Jen v posledních 365 dnech přivedla na západ země obránce Samuela Dweha i záložníka Cheicka Souarého. Vztahy mezi oběma kluby jsou tedy evidentně velmi dobré.

Samotného bývalého forvarda Auxerre plzeňská nabídka hodně potěšila a ohledně změny trikotu neváhal. To vše i přesto, že je druhá liga těsně před vypuknutím a nejvyšší soutěž má za sebou dvě jarní kola...

SLOVENSKÝ ŠAMPION VÁBIL NA TEHELNÉ POLE TAKÉ NEJLEPŠÍHO STŘELCE VYŠKOVA, METSOKO ALE ZŮSTÁVÁ NA MORAVĚ

"Jdu do velkého klubu, který pravidelně hraje evropské poháry a má ty nejvyšší ambice. Je to pro mě další krok v kariéře a obrovská výzva," přiznal Metsoko, který bude nosit v plzeňském prostředí číslo 93.

Trenérskému štábu by měl být k dispozici již na sobotní zápas se Zlínem. Server eFotbal.cz mimochodem mladý talent vyzpovídal zhruba před sedmi měsíci. Čtěte zde.