Návrat do fotbalu? Třetiligový Uherský Brod zkouší ligového střelce, situace je na mrtvém bodě

Návrat do fotbalu? Třetiligový Uherský Brod zkouší ligového střelce, situace je na mrtvém bodě

Dlouhá léta byl stabilním ligovým fotbalistou. Góly dával v dresu Zlína i Slavie. Lukáš Železník ale svou kariéru zhruba před třemi roky ukončil. V zimě se zdálo, že je návrat blízko, nicméně vše není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Železníka vychoval Zlín, kde také zažil největší část profi kariéry. Působil ale také ve Slavii, Mladé Boleslavi a Opavě. Jednoduše velmi solidní ligová kariéra.

Už ve třiceti letech se ji ale rozhodnul ukončit. „Dlouho jsem se rozhodoval, kam má cesta bude pokračovat. Nebylo to lehké, když celý život milujete tuhle hru. Ale nastal čas poznat i život z té druhé stránky. Nyní mě čeká nová výzva a já se na ni nesmírně těším,“ napsal v březnu 2021 na svůj instagramový profil.

Od té doby to s fotbalem sice zkusil, ale dlouhého trvání to nemělo. Za Slušovice, tedy kousek od Zlína, hrál v krajském přeboru, zahrál si též v rakouské nižší lize.

Železník chtěl být vedoucí týmu ve Zlíně a klidně by to dělal půl roku i zadarmo. Z tamní Letné se ale i přes slib nikdy neozvali

Pak nic. Už nějakou dobu pracuje jako prodejce luxusních aut, v tomto oboru se mu velmi daří.

Ale co naplat, fotbal chybí. V zimě se z ničeho nic objevil v přípravě Uherského Brodu, který hraje MSFL.

„Nechci, aby se o tom zatím psalo, protože není nic hotového. Lukáše prostě jenom zkoušíme,“ řekl ke konci ledna pro deník.cz trenér Miroslav Ondrůšek.

Nicméně od té doby uplynul měsíc a stále není jasno. Jak to? „O Železníka máme dlouhodobý zájem. Ano, byl v přípravě, ale v posledních dnech měl nějaké zdravotní problémy. Zatím moc nevíme, na čem jsme,“ přiznal pro eFotbal.cz Josef Hamšík, předseda klubu.


Zdroj: sfc.cz