Třetí místo nestačí, Velim chce bývalé sparťany v Milíně na jaře prohnat. O postup ale nepřijdou, tuší kouč

Třetí místo nestačí, Velim chce bývalé sparťany v Milíně na jaře prohnat. O postup ale nepřijdou, tuší kouč

Třetí místo? Co by za to leckterý trenér dal. Radim Truksa ve Velimi, které patří v poločase Středočeského krajského přeboru bronzový stupínek, má ale na věc jiný pohled. „Loni jsme byli čtvrtí, teď jsme sice o příčku výš. Ale když ze soutěže zmizela Hřebeč a Nespeky, tak jsem čekal lepší umístění,“ hlásí bez rozpaků kouč.

Středočeskému přeboru vládne neohroženě Milín, který má čtyřicet bodů a v sestavě pěknou porci exligových hráčů. Velim je o třináct bodů zpět. Ne, že by se chtěl Truksa pustit do nějakého závodění s lídrem na špici tabulky, ale bodový rozestup mu zjevně vadí. „Z posledních tří utkání venku jsme udělali jen bod,“ naznačuje, kde byl problém.

Sestava lídra z Milína je prošpikovaná známými jmény. Štěch, Mazuch, Václav Kadlec. Ta jména zvoní, i když už nejsou vidět na pažitech v nejvyšší soutěži. „V Milíně mají ligou ostřílené hráče, bývalé sparťany. My jdeme jinou cestou. Dávám šanci našim klukům. Ale chápu, že když chce klub okamžitě nějaký výsledek a má na to prostředky, že na to jde zrovna takhle, jako Milín,“ nestaví se kouč rezolutně proti strategii, na kterou vsadil první tým tamní přeborové tabulky.

Ostatně, kdyby se Velim chtěla posunout do divize, šanci měla před dvěma lety. „Rozhodli jsme se nejít výš. Vedení klubu uvažuje realisticky,“ naznačuje trenér, že si Velim nechtěla ukousnout z fotbalového krajíce větší sousto, než by strávila a radost z postupu by s sezoně vystřídal bolehlav a trápení.

foto: © FC Velim

To ale neznamená, že jeho tým lídra z Milína nechce prohánět. Nepředpokládá však, že by o první místo Ligmet přišel. „To by musel přijít nějaký totální kolaps a zranění,“ má jasno kouč Velimi. Mrzí ho ale, že jeho svěřenci favorita na postup neobrali o body ve vzájemném utkání. Na půdě lídra před slušnou návštěvou necelých čtyř stovek lidí Velim padla 3:4. „Vítězný gól nám dal v poslední minutě po rohu Václav Kadlec. Sice jsme ten zápas prohráli, ale já byl s výkonem spokojený,“ vzpomíná trenér.

Oceňuje i to, v jaké atmosféře se zápas hrál. Snesl by i parametry vyšší soutěže. „Bylo jasné, že fanoušci budou přát domácím, ale obešlo se to bez urážek. I v tomhle směru to bylo super,“ vyznává se.

I ve Velimi na podzim nastupoval jeden exligový hráč – Daniel Nešpor. V klubu se ale po podzimu rozhodl skončit. „Dan u nás byl spokojený, ale chtěl pomoci trenéru Kučerovi v Čáslavi k záchraně divize. Pro něj to je výzva a motivace,“ prohlašuje kouč.

Žádné další jméno exligové posily se konat nebude. „Z Čáslavi přišla na oplátku posila do ofenzivy a to stačí,“ konstatuje Truksa s tím, že bude rád, když se Velim na jaře popere o druhou příčku tabulky. „Určitě nechceme skončit horší, než jsme teď. Tuchlovice máme na dostřel,“ věří kouč.

A co Velim a divize směrem do budoucna? „Letos to určitě nevyjde, tam je na devadesát procent jako vítěz už teď Milín a na to, co bude za rok a půl je opravdu brzy,“ usměje se Truksa.