Emotivní Straka po premiéře na lavičce Michalovců. Penalta byla výsměch, Javorček se excelentně skácel, zkritizoval hráče i rozhodčí

Emotivní Straka po premiéře na lavičce Michalovců. Penalta byla výsměch, Javorček se excelentně skácel, zkritizoval hráče i rozhodčí
OBSAHUJE VIDEO

Český trenér František Straka má za sebou první utkání na lavičce Michalovců. Na hřišti favorizované Žiliny nebyl daleko od senzačního vítězství, to ale sebral pokutový kop ze třetí minuty nastavení. Na tiskové konferenci se tak nad rozhodujícím momentem klání pořádně rozohnil.

Michalovce bojující o udržení v nejvyšší slovenské lize měli nadosah senzační vítězství na půdě druhé Žiliny. Po vlastní brance Patrika Leitnera z třiadvacáté minuty drželi vedení až do třetí minuty nastavení.

Po souboji s obráncem Lukášem Šimkem padl v pokutovém území Dominik Javorček a útočník Timotej Jambor zachránil domácím alespoň bod. A zatímco trenér Žiliny Jaroslav Hynek bod v konečném důsledku bral, František Straka byl kvůli sporně odpískané penaltě pořádně rozezlený.

"Ta penalta, to byl výsměch. Byly tam různé situace, kdy se nic nepískalo. Tady byl lehký dotek a on (Javorček) se excelentně skácel na zem. Ať si to ale rozhodčí vyřeší mezi sebou, nechci a nebudu nikoho napadat," uvedl Straka na tiskové konferenci.

Poprask na Slovensku. Tradiční klub, který proslavil pověstný beton, možná změní majitele. Zájem má strůjce polského zázraku

Tým se podle něj prezentoval dobře, jednu ze situací ale nevyřešil dobře a právě ta zapříčinila konečnou remízu. "Jsem spokojený, prezentovali jsme se dobře. Bod beru, ale zároveň ne. Situace, která vedla k brance, vůbec nemusela být. Byli jsme tam pozdě," mrzelo Straku, podle kterého se ale jeho Michalovce mají rozhodně o co opřít.

"I my jsme měli výborné pasáže, uznávám ale sílu soupeře, který bude hrát v první šestce. Mě ale těší jedna věc, a to, že jsme je k ničemu nepustili," dodal Straka. S ním souhlasil také Hynek. "Byli jsme mimořádně nepřesní, ale soupeř opravdu skvěle bránil," připojil bývalý kouč pražské Dukly. 

Inkriminovaný moment, po kterém Žilina vyrovnala, najdete v čase 1:40.