Ukázala se naše mistrovská mentalita, těšilo Birmančeviče. První půle ale nebyla dobrá, přidal Priske

Po více než třech letech si Sparta z Uherského Hradiště odváží všechny body. Zatímco v prosinci roku 2020 zvítězila rozdílem jediné branky, v nedělním klání díky trefám Vitíka, Birmančeviče a Haraslína uspěla poměrem 1:3. Autor vítězné branky Veljko Birmančevič byl po čtvrteční absenci na utkání natěšen a je rád, že úřadující mistr ukázal vítěznou mentalitu. Spokojen je i trenér Brian Priske, i když se oba shodnou na nepovedené první půli.

Veljko Birmančevič se stal hlavní hvězdou utkání, když jednu branku připravil a tu vítěznou sám obstaral. V rozhovoru pro O2 TV Sport přiznal, že pro něj bylo značně obtížné sledovat čtvrteční bitvu v Evropské lize jen z tribuny, i proto se tak v nedělním utkání chtěl ukázat v co nejlepším světle.

"Bylo to pro mě těžké sledovat zápas jen z tribuny. Kluci mi říkali, že se nám na Slovácku hraje vždy špatně. Dal jsem ale gól a asistenci, takže pro mě dobrý zápas," přesouval se srbský záložník k hodnocení vítězství v Uherském Hradišti.

Přiznal ale, že především v první půli to jednoduché rozhodně nebylo. "Dost jsme se trápili. Ale po přestávce už se ukázala naše vítězná mentalita," těšilo Birmančeviče.

Zdroj: AC Sparta Praha

Potíže v první pětačtyřicetiminutovce přiznal také trenér Sparty Brian Priske. "Zejména v první půli bylo Slovácko nepříjemným soupeřem. Má svou hru postavenou na osobních soubojích, dlouhých míčích a náročném stylu. Naše hra navíc nebyla perfektní, jak bychom očekávali," prozradil Priske, který ale své svěřence za druhou půli musel pochválit.

"O přestávce jsme si k tomu něco řekli a naše hra se zvedla na požadovanou úroveň. Za to musím naše hráče pochválit. Ve druhém poločase to byl výkon, který nám přinesl tři body," doplnil dánský kormidelník úřadujícího mistra.

STŘÍDAJÍCÍ CHYTIL HATTRICKEM SESTŘELIL PARDUBICE, SPARTA USPĚLA NA SLOVÁCKU. SELHAL NAOPAK BANÍK, DVA BODY SI NECHAL UTÉCT I JABLONEC