Kroos i Alaba vyšli, Real proto sahá do Bayernu rád. Další na řadě bude Davies, který už souhlasil s podmínkami

Kroos i Alaba vyšli, Real proto sahá do Bayernu rád. Další na řadě bude Davies, který už souhlasil s podmínkami

To, že Bayern na konci ročníku opustí hlavní trenér Thomas Tuchel, už je věcí známou. Určitý pohyb však jde čekat i na hráčském poli a bavorské vedení má být připraveno vyjít vstříc Realu Madrid ohledně Alphonsa Daviese.

Reprezentant Kanady, který má ve třiadvaceti letech na kontě již 44 mezinárodních startů a 15 branek, má sice s úřadujícím bundesligovým šampionem smlouvu do června příštího roku, nicméně sportovní úsek Bayernu už svou snahu o jeho udržení vzdal.

Davies tak půjde o pomyslný dům dál, čímž naváže na Toniho Kroose nebo Davida Alabu, kteří se vydali do španělské metropole pár let před ním. Německý středopolař tak učinil za 25 milionů eur necelou dekádu zpět a rakouská hvězda ho následovala před necelými třemi lety zadarmo.

De Rossi přibližuje AS Řím domácí špičce, Turín popravil prvním hattrickem ve věčném městě Dybala

Sky Deutschland hlásí, že už úřadující německý mistr vzdal boj o jeho udržení (smlouvu v Allianz Areně má do 30. června 2025) a reprezentant Kanady, který má ve třiadvaceti letech na kontě už 44 mezinárodních startů a 15 branek, tak půjde o pomyslný dům dál.

Zpráva říká, že už se krajní obránce dohodl s Florentino Pérezem na osobních podmínkách, což je vždy jedna ze stěžejních věcí. Podepsáno ještě samozřejmě nic nebylo, ale protože již sám hráč odsouhlasil madridský návrh, vše by mělo být na dobré cestě. Nyní by se vše mělo začít řešit na úrovni klubů. Počítá se s tím, že by si Bayern mohl říci až o 70 milionů eur.

Davies, který v tomto ročníku zasáhl do šestadvaceti utkání Bayernu, je součástí mnichovského dění něco málo přes pět let. Do Německa přišel z Vancouveru Whitecaps před pěti lety za 10 milionů eur a vyhrál tam pět ligových titulů i Ligu mistrů. Bayernu se tak rýsuje další velmi povedený obchodní tah.

Sammerem vyzdvihovaný Reus už je třetí nejlepší asistent bundesligové historie, před ním jsou jen Müller a Ribéry