Žižkov zahájí tuhé boje o uchování druholigové příslušnosti s pěti nováčky, 7 hráčů naopak Nikl poslal pryč

Žižkov zahájí tuhé boje o uchování druholigové příslušnosti s pěti nováčky, 7 hráčů naopak Nikl poslal pryč
PŘED STARTEM F:NL

Viktoria Žižkov, která má za sebou pár dnů starý skalp plzeňské rezervy (2:1), zahájí tuhé jarní boje o uchování druholigové příslušenosti s pěticí zimních nováčků.

Osmančík odmítl Nikla a je hodně vděčný Vozábalovi s Nádvorníkem: Moc by se mi líbilo třetí místo udržet, nebo ještě i vylepšit

Nový sportovní úsek tradiční pražské značky, jehož součástí jsou Pavel Hoftych, Marek Nikl či Václav Kadlec, se v posledních týdnech posílil o gólmana, dva obránce a dva útočníky.

Odpověď na to, kolik z nich nastoupí první březnovou sobotu na půdě Líšně rovnou v základní sestavě, zatím nemáme, ale jisté je, že ve všech případech šlo o zajímavé tahy...

Jihlava? Špičkové podmínky, talentovaný kádr a vyhlídky na ligu. Sílu máme, říká trenér Oulehla

Mezi třemi tyčemi by se měl pohybovat dvaatřicetiletý Slovák Pavol Bajza, jenž odchytal za Hradec Králové kompletní podzimní část. Bývalý gólman Karviné i Slovácka, který je v metropoli zapůjčen do konce jara, se může pochlubit velmi zajímavou minulostí v kyperském, dánském i italském prostředí.

Obranu vyztužil jak třiatřicetiletý Josef Divíšek, jenž prošel Příbramí, Slováckem i Zbrojovkou a do zadních řad Žižkova by měl přinést zkušenosti, tak o šest let mladší David Broukal, jenž je nejčerstvější posilou klubu a kouč Nikl ho velmi dobře zná, neboť dorazil do Viktorie z Dynama České Budějovice.

Pětice hvězd současné druhé ligy aneb Na koho se zaměřit před blížící se jarní částí?

Útok pak posílil dva dvaadvacetiletí mladíci Nedjeljko Kovinič a Adam Toula. Zatímco prvně jmenovaný Černohorec přišel na hostování do konce června ze Zlína, druhý zmíněný dorazil ze Slavie na přestup a po Vlašimi ho tak čeká další dobrodružství mimo Eden.

Odchodů však bylo celkem sedm. Ondřeji Oravcovi bylo ukončeno hostování z Viktorie Plzeň, Daniel Finěk byl zapůjčen do Chlumce nad Cidlinou, Tomáš Kuchař bude dočasně působit v Loko Vltavín, Lukáš Horálek se vydal na zkušenou do Českého Brodu, David Štrombach přestoupil do FK Zápy, Ondřej Žežulka bude psát novou etapu své kariéry ve Slovanu Velvary a David Březina se odebral do Ústí nad Labem.

© FK Viktoria Žižkov