Začíná se řešit otázka budoucnosti De Bruyneho. Za kolik by Citizens byli ochotni pustit ho již letos?

Začíná se řešit otázka budoucnosti De Bruyneho. Za kolik by Citizens byli ochotni pustit ho již letos?

Jakou podobu bude mít kádr Manchesteru City, až nastane chvíle, kdy nebude moci počítat se službami belgického záložníka Kevina de Bruyneho? Tato otázka nedá spát již dnes fanouškům i vedení klubu sídlícího na Etihad Stadium. Jeho absence během podzimu vinou zranění byla citelná, ale jeho konec v barvách aktuálního anglického mistra se blíží. Možná se tak stane dříve, než si mnozí vůbec myslí.

Dvaatřicetiletý belgický internacionál Kevin de Bruyne je vnímán stále jako jeden z nejlepších hráčů v Premier League. Někdejší tvář Genku, Chelsea či Wolfsburgu působí v Manchesteru City od roku 2015 a výraznou měrou se podílela na zisku celé řady cenných trofejí.

Hráč, jehož tržní hodnota se pochybuje aktuálně okolo 64,5 milionu eur má na Etihad Stadium platný kontrakt do léta příštího roku, proto se očekává, že se jeho budoucnost může začít řešit již po této sezóně.

KROOS I ALABA VYŠLI, REAL PROTO SAHÁ DO BAYERNU RÁD. DALŠÍ NA ŘADĚ BUDE DAVIES, KTERÝ UŽ SOUHLASIL S PODMÍNKAMI

Citizens si zatím neumí představit svůj kádr bez jeho přítomnosti, ačkoliv podstatnou část podzimu tak hrát museli. Jednou z možností je prodloužení spolupráce, které by se nebránil i hráč. I on však nevyloučil, že se možná blíží jeho odchod z Ostrovů.

Ve hře mají být pokušitelé z Blízkého východu, kteří umějí být k vytipovaným hráčům velice štědří. Podle listu The Athletic by Manchester City odhodil veškerou emociální vazbu k De Bruynemu, pokud by dorazila nabídka ve výši 115 milionů eur.

Belgický záložník měl na možný přesun do Saúdské Arábie reagovat neutrálně, ale zároveň se vyslovil, že by se jednou nebránil případnému odchodu do severoamerické MLS.

Foto: Manchester City FC