Určitě bych chtěl týmu pomoci minimálně do baráže, hlásí nejlepší hráč brněnské přípravy Alijagić

Určitě bych chtěl týmu pomoci minimálně do baráže, hlásí nejlepší hráč brněnské přípravy Alijagić
PŘED STARTEM F:NL

Nejproduktivnějším hráčem brněnské zimní přípravy byl stále perspektivní forvard Denis Alijagić, jenž to potvrdil i v generálce proti rezervě Sigmy (3:1), jíž v podstatě popravil sám. Jeden gól vstřelil a další dvě branky připravil svým spoluhráčům.

NA DUKLE BUDU TRPĚT, PŘIZNÁVÁ BRNĚNSKÝ KANONÝR ŘEZNÍČEK. BOJ O POSTUP? NEZÁLEŽÍ UŽ JEN NA NÁS, LITUJE

Bývalý útočník slovinského Mariboru i řeckého Olympiakosu, jenž prošel v domácích podmínkách Slavií, Vlašimí a Libercem, potvrdil, že z osobního hlediska neměl špatnou zimu.

"Sám vím, že to mohlo být ještě lepší, snad každý zápas jsem mohl dát i o gól víc. V tomhle musím být na sebe náročný, protože když budu dávat góly, budu tím pomáhat týmu a budeme úspěšní. Cítím, že zatímco na podzim ještě nějaké herní činnosti nebyly z mé strany navnímané, teď už víme, co od sebe čekat. Docela si to sedlo. I fyzicky jsme na tom lépe, takže věřím, že jsme připraveni na první utkání proti Dukle," připomněl na stránkách fczbrno.cz nejbližší program svého mužstva.

Zkušený Čolič, dva srbští zadáci i venezuelský vicemistr světa do 17 let. Chrudim v zimě překypovala aktivitou

V přípravě se nakonec zastavil dvacetiletý mladík na pěti trefách a čtyřech gólových asistencích. Protože byl současně i druhým nejvytíženějším členem mužstva, pro Tomáše Polácha by mohlo jít o rozdílového hráče pro jarní boje. Byť je v mužstvu i Jakub Řezníček, výrazných tváří není nikdy dost.

"Na podzim mi ještě trochu chyběla herní zkušenost, teď na jaře budu chtít týmu pomoci a doufám, že se nám bude celkově dařit. Určitě bych chtěl týmu pomoci minimálně do baráže, abychom hráli o postup, protože to má být jednoznačně náš cíl," navnadil brněnské fanoušky.

Nejvýraznější zimní posilou Hanácké Slavie je Silný. Sáhlo se i do Hlučína, Líšně, Zlínska, Brna či Opavy

Na jarní vstup s Duklou už se těší. Příprava totiž byla dlouhá a náročná jak na hlavu, tak na tělo. "Věřím, že start zvládneme. Cítím se fyzicky dobře, stejně jako snad celý tým. Máme nového kondičního trenéra, kterému věříme, což je důležité. Když věříte tomu, co děláte, pak budete mít výsledky," ukázal sebevědomí.

Po svém příchodu do Brna stihl Alijagić odehrát v trikotu Zbrojovky 534 druholigových minut, které se mu podařilo přetavit ve tři přesné zásahy. Čtvrtý gól pak zaznamenal v MOL Cupu. Pakliže by svou podzimní bilanci na jaře nepřekonal, určitě by ho to vzhledem k současné fazoně zklamalo.