Nejvýraznější zimní posilou Hanácké Slavie je Silný. Sáhlo se i do Hlučína, Líšně, Zlínska, Brna či Opavy

Nejvýraznější zimní posilou Hanácké Slavie je Silný. Sáhlo se i do Hlučína, Líšně, Zlínska, Brna či Opavy
PŘED STARTEM F:NL

V kroměřížském klubu nezůstal během zimní přestávky kámen na kameni. Samozřejmě trochu přeháníme, nicméně změn proběhlo v kabině druholigového nováčka opravdu více než dost.

Jihlava? Špičkové podmínky, talentovaný kádr a vyhlídky na ligu. Sílu máme, říká trenér Oulehla

Průvan v sešívané části Hané vážně nebyl zanedbatelný. Hostování bylo prodlouženo trojici Martin Novotný, Milan Machálek a Matěj Votava, s tím, že z podzimního kádru ubylo hned sedm jmen.

Čtveřice Jan Lebánek, Patrik Červenka, Šimon Vyhlíd a Vladyslav Mazuryk byli zapůjčeni do Uherského Brodu, David Stoklásek se přesunul do Hlučína, Matheus Goncalves zamířil do Spišské Nové Vsi a Chukwudi Charles Stanley se vydal sbírat zkušenosti do Rosic.

ŽIŽKOV ZAHÁJÍ TUHÉ BOJE O UCHOVÁNÍ DRUHOLIGOVÉ PŘÍSLUŠNOSTI S PĚTI NOVÁČKY, 7 HRÁČŮ NAOPAK NIKL POSLAL PRYČ

"S drtivou většinou odchozích hráčů je klub nadále ve spojení a provádí monitorování jejich výkonnosti tak, aby se jejich působení mohlo dříve či později obnovit. Každopádně všem děkujeme za dosavadní působení v dresu Hanáků a přejeme úspěchy v aktuálním působišti," uvedlo klubové vedení na stránkách hanackaslavia.cz.

O místo pod kroměřížským sluncem se v posledních dvou měsících ucházela celá řada fotbalistů. Devět z nich však mělo smůlu, konkrétně šlo o Tomáše Kopra, Patrika Kulíška, Ayodejiho Adenirana, Lukáše Lukča, Thomase Hučka, Samuela Orsága, Mateje Franka, Jiřího Maxmiliána Kytku i Sebastiana Diviše.

Zkušený Čolič, dva srbští zadáci i venezuelský vicemistr světa do 17 let. Chrudim v zimě překypovala aktivitou

"Všem hráčům, kteří se zúčastnili testování děkujeme a přejeme hodně úspěchů v aktuálním působišti a další kariéře. Vyloženě nikdo z těchto hráčů nezklamal, někteří by si zasloužili pokračovat v druholigovém kádru, ale buď vinou zranění, načasování či jiných okolností k tomu nedošlo. S některými z nich je klub nadále ve spojení a provádí monitorování jejich výkonnosti tak, aby se jejich působení mohlo dříve či později obnovit," vysvětlil sportovní úsek.

Počet příchodů se tak nakonec zastavil na čísle 8. Erich Mlčoch se vrátil na Hanou z Hodonína, Jakub Benedikt dorazil z TJ Skaštice, Tomáš Vincour přišel hostovat z Opavy, Nicolas Martinek byl uvolněn Zbrojovkou Brno, Jiřího Kišku nebude postrádat FC Zlínsko, David Machalík přestoupil z Líšně, Vojtěch Wala zamířil do červenobílých barev z Hlučína a Jan Silný zakotvil v novém prostředí na přestup z Jablonce. Úkolem čerstvě devětadvacetiletého forvarda se smlouvou do konce roku 2026 by samozřejmě mělo být střílení branek.